Wpis z mikrobloga

Ankieta dotycząca zakończonej przygody #lacunafabularniereptilianie została zamknięta, dziękuję za wszystkie oddane głosy. Jeszcze dzisiaj podam tematykę następnej przygody, której start zaplanowany jest na przełom września i października.

Bez przesadnych wstępów przejdźmy do krótkiego omówienia jej wyników:

#lacunafabularnieczarnolisto
lacuna - Ankieta dotycząca zakończonej przygody #lacunafabularniereptilianie została ...

źródło: comment_2Xr79gdncPXV26MrpWL6KDEcmSTYcqkE.jpg

Pobierz
  • 21
2) Mimo iż czasowo przygoda trwała najdłużej z dotychczasowych, ilość i zakończenie wątków była dla co czwartego gracza przedwczesna. Zasady zakończenia gry przedstawiłam przed jej rozpoczęciem (odejście z gry połowy graczy lub dotarcie do 10. tury), niemniej po raz kolejny spora grupa zakończyła przygodę z niedosytem.

3) Połowa ankietowanych otwierała linki z muzyką, dlatego ten element budowania klimatu rozgrywki pojawi się również w następnej przygodzie.
lacuna - 2) Mimo iż czasowo przygoda trwała najdłużej z dotychczasowych, ilość i zako...

źródło: comment_2dSUBbZ6qXL5eh0q4qMHYEfMbWo77TSZ.jpg

Pobierz
4) 4 na 5 ankietowanych jest zadowolonych z obecnej długości wpisów, więc tutaj również zmiany nie zostaną wprowadzone.

5) Prawie połowa wskazała na chęć częstszego rozgrywania przygody - czasy lekkiej pracy w recepcji są już dla mnie przeszłością i nie mam technicznej możliwości wrzucania regularnie wpisów. Na początku sierpnia zdarzało mi się funkcjonować w trybie praca - sen - praca przez wiele dni, afera z banem dla Kromki była tutaj wygodną wymówką
lacuna - 4) 4 na 5 ankietowanych jest zadowolonych z obecnej długości wpisów, więc tu...

źródło: comment_BT0oEsrobFlz2VvU3OPu0ZPQRc1bzUuA.jpg

Pobierz
11) Brak XP, rozwoju bohatera i pobocznych mechanik przełożył się na marginalizację Karty. Nie ukrywam, że oszczędziłam dzięki temu sporo czasu przy tworzeniu nowych wpisów i rozgrywaniu kolejnych akcji.

12) Mapa nie odegrała większego znaczenia, ponieważ domy i pozycje graczy były mocno umowne. Nie spełniła również swojego pierwotnego, psychologicznego celu, przypominającego o nieuchronnej katastrofie - gracze sprowadzili na siebie katastrofę samodzielnie.
lacuna - 11) Brak XP, rozwoju bohatera i pobocznych mechanik przełożył się na margina...

źródło: comment_rYAlHFMpBXl5YUBEY0tBbplX7xrlLDLk.jpg

Pobierz
19) Ponad 90% ankietowanych (a połowa bezwarunkowo) daje zielone światło na przenosiny z serwisu. W chwili obecnej wygrywa u mnie opcja z forum phpBB, ale o ostateczne zdanie zapytam graczy w trakcie zapisów do nowej przygody za miesiąc.

20) 80% dopuszcza zastosowanie zewnętrznej aplikacji do prowadzenia ekonomii w grze, jednak tylko 10% powszechnie. Koncepcja mechaniki dopiero powstaje, być może ograniczymy się jedynie do arkusza kalkulacyjnego. Testuję również rozwiązanie, które od aktywnych graczy
lacuna - 19) Ponad 90% ankietowanych (a połowa bezwarunkowo) daje zielone światło na ...

źródło: comment_koBG3zcULBIaS6nzBxiZE9CFl5elzkm1.jpg

Pobierz
@lacuna: Od jakiegoś czasu zbieram sie żeby dołączyć do którejś przygody, dlatego śledzę Twoje wpisy.

Ta mi kompletnie umknęła przez pracę i nie mogłem jej śledzić, jeśli kto byłby tak miły mógłby mi wytłumaczyć:
1. W jakim celu nasrano na rdzeń?
2. Dlaczego 6 osób spłonęło trzymając drut? Jakieś nawiązanie do Tatr?
3. Jaka katastrofa się zbliżała i jaka katastrofę gracze sami wywołali?
@Archix: 1. Gracz skorzystał ze swobody, jaką dają gry fabularne i uznał, że będzie to dopełnieniem rysu jego postaci. A przynajmniej tak staram się to tłumaczyć. Nie było to niedozwolone zagranie w grze, więc je rozegrałam. Możesz się zastanawiać, dlaczego ktoś mając szerokie pole do działania decyduje się skorzystać ze swojej wolności w taki sposób. Najlepiej na to pytanie odpowie Ci sam zainteresowany @Onde
2. Akcja z drutem wydarzyła się przed
No to wywołany do tablicy, może się wypowiem. Moja postać od samego początku miała być szalona i nieprzewidywalna. Wpływ na to miały mieć 2 rzeczy - utrata rodziny oraz lata spędzone pod barierą, bez nadziei na polepszenie losu. Z góry zakładałem, że to co będę robił, raczej nie przysporzy mi popleczników, a raczej szybko doprowadzi do grobu (w sumie, gdy powstało bingo, to większość wyznaczała mnie na pierwszego trupa xD). Miała to