Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 458
"Człowiek-ul" - tak naukowcy z wrocławskiego zakładu medycyny sądowej mówią na ten eksponat. Pewien nieszczęśnik popełnił samobójstwo wieszając się na bardzo wysokim drzewie, 30 m nad ziemią. Wisiał tak aż 13 lat, zanim ktoś go odnalazł. W międzyczasie w jego spodniach ul założyły pszczoły, w miednicy natomiast wiewiórki zbierały żołędzie.

Ot, taka piękna buddyjska ofiara z ciała - skojarzyło mi się z tybetańskimi pochówkami podniebnymi, czyli z ofiarowaniem ciała zmarłego sępom. Spodnie i buty są oryginalne. Ich zawartość też. Kości, które się w nich znajdowały, zostały pochowane.


Fotografia ekspozycji dzięki uprzejmości Joanny Lamparskiej. Eksponat został wystawiony na Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic w Zamku Książ w Wałbrzychu.

Być może ktoś tam był?

Źródło 1
Książka w której został zawarty opis.

#historiajednejfotografii #gruparatowaniapoziomu #kryminalne #kryminalistyka #historia #samobojstwo #wroclaw #walbrzych
Twinkle - > "Człowiek-ul" - tak naukowcy z wrocławskiego zakładu medycyny sądowej mów...

źródło: comment_f1XI6Smulu5Pl8OS1XqhWPObC2SrlcHh.jpg

Pobierz
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twinkle: byłem na tej wystawie w Książu podczas Festiwalu Tajemnic. Wg mnie jedna z najlepszych jaka była od początku istnienia tej imprezy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Twinkle: Byłem! Trochę przypadkiem trafiliśmy na Festiwal (od dawna mieliśmy Książ na mapie wakacyjnego wyjazdu), nie wiedząc do końca, czego się spodziewać po festiwalowych eventach - ale dla tej wystawy warto było męczyć się w dzikim tłumie. Świetnie opowiedziane historie, które zaczynały się tam, gdzie przeważnie historie się kończą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iperyt: Mea maxima culpa. W każdym razie szczątki są pochowane.

@WcalenieWitold: Trzymam za słowo!

@Wardrun: @grimm: @Bekonik: Opowiadajcie co jeszcze było, mi jeszcze nigdy nie było dane się wybrać. Podobno przewodnik doskonały i wyczerpał tematy do samego końca.

@Jestembogaty: Z tego co mi wiadomo to denat wspiął się dosyć wysoko. I tak jak wspomniał @Poligraf_Poligrafowicz drzewo było prawdopodobnie o gęstej koronie, pewnie wybrał też takie, by