Wpis z mikrobloga

Tym razem szybciej udało mi się obrobić materiał z weekendu.
Kolejna aktualizacja uprawy #chilizgobim - dziś pokazuję wybarwione superhoty, chore rośliny i... motylka. ()

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zachęcam do oglądania ;)

Sporo osób zapisało się na zestawy degustacyjne - została jeszcze wolna ok. 1/3 przewidzianych dostępnych zestawów. Jak widać po filmie coraz bliżej do kompletowania zamówień ;)

#chili #chilihead #papryka #papryczki #rosliny #ogrod #ogrodnictwo #uprawiajzwykopem #ogrodek #warzywa #uprawa #wies #ostrezarcie #hobby #weekend #zainteresowania #youtube #tworczoscwlasna
  • 7
@Niewiemja: Wyrwać muszę w weekend koniecznie. Film jeszcze przed robieniem reaserchu. Obecnie jestem na 90% przekonany, że to tak zwany "root rot" czyli porażenie korzeni grzybem co powoduje nagłe więdnięcie rośliny.

No już ostatnio pieliłem na leżąco ;P Teraz już nie trzeba, bo cała ziemia jest zacieniona roślinami i żadne chwasty nie rosną :D
root rot


@gobi12: Tak późno by zaatakował? Z takim czymś sie nie spotkałem jeszcze :D

No już ostatnio pieliłem na leżąco ;P


@gobi12: Dlatego warto od początku ściółkować, z dwa razy w sezonie rozłożyć ściółkę jak poprzednia sie wyczerpie i z chwastami spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja to sie dziwiłem jak Ty tam między te papryki wchodzisz na filmie żeby pokazać co jest dalej :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gobi12: wielka szkoda, oby nie zaraziło więcej.
Liście wyglądają na zdrowe wiec na bank idzie to od korzenia. Psy sie tam nie załatwiają?
Kiedyś dziadek na działce jak mu tak pomidory padały w podobny sposób to podlewal chore rośliny rozpuszczoną, dużą ilością polopiryny (tańsza aspuryna).
Nie znam chemicznej reakcji oraz czy działa jak funigicyd ale wiem, m, że na chilihead robią chyba opryski z aspiryny.
PS. Papryka Pi 261costam987 da rade
@gobi12: Kolego możesz powiedzieć jak przycinasz rośliny pod koniec sierpnia. Chciał bym to zrobić jak najprędzej bo pogoda nie napawa optymizmem a mam bez szklarni. Ciąć wszystkie kwiaty i górne pędy? Jak za dużo nawycinam to roślina nie zacznie mi gubić owoców?
@piotr-antyn: Mogę. ;) Ogólnie obrywam wszystkie liście o jedno piętro niżej od najniższego owocu na każdej gałązce. Czyli w ten sposób mam załatwione rośliny od dołu. Od góry zostawiam 3 poziomy liści nad najwyższym owocem na każdej gałązce, ale jednocześnie ucinam wszystkie stożki wzrostu, kwiatki i pączki. Też pozbywam się wszystkich odnóg, rozgałęzień i łodyg, które nie mają owoców. Z tym, że ja to robię w połowie września. Niektórzy tną jeszcze