Wpis z mikrobloga

Jeju, jak to dobrze być na chorobowym (nie pytajcie jak złapałem grypę o tej porze roku, bo sam nie wiem xD). Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem, chyba z dwa lata temu.

Ogólnie nie pamiętam kiedy ostatnio miałem tyle czasu na gry, więc podzielę się doświadczeniem chyba z najlepszym modem jaki został stworzony do Skyrima.

Bohater - mod Vigilant.

Bądźmy fair - większość albo ma w dupie lore świata The Elder Scrolls albo coś tam pi razy oko kojarzy, najważniejsze fakty.
Jestem tym drugim. Tiber Septim - ok, kojarzę, Nerevar, Ayleidzi. Natomiast rebelia Alesji, walka Pelinala z Umrailem na szczycie Wieży Bieli i Złota, czy "Flesh Art" Ayleidów, czy późniejszy fanatyzm Alessjan - już gorzej (tak, po przejściu tego moda, odrobinę zrozumiałem dlaczego Thalmor i Elfy mają takiego świra na punkcie Talosa, w którym widzą odpowiednik Shezzara (ludzki Lorhkan). Po ograniu moda Vigilant - po pierwsze : czytałem wszystkie nowe książki w grze, a po przejściu gry sprawdzam TES wiki w poszukiwaniu informacji.

Zresztą samo powstanie wampirów - meh, Molag Bal gwałci jakąś panienkę puff. Mod udekorował to tak ŚWIETNĄ historią, że autentycznie przeżywałem dramat wraz z oszukanym bardem i Lamae.

Krótko o modzie: obraca się w okół machinacji Molag Bala. Jest niesamowicie bogaty w lore i nawiązania. Przy czym jest na tyle przystępny, że każdy gracz skojarzy co się dzieje, natomiast Ci dociekliwi będą widzieli drugie dno, co pomoże w lepszym zakończeniu - bo jest ich kilka. Tak kilka zakończeń moda.

O ile z początku zaczyna się jak vaniliowe questy, tak w ostatnim akcie jesteśmy pozbawieni magicznego wskaźnika i wrzuceni do zbrutalizowanego odbicia Imperialnego Miasta z czasów po rebelii Alessji. - większość fanatyków zostało tam złapanych przez Molag Bala? Jak? Zaczęło się od oszustwa proroka Marukha. Czy na pewno zaczęło? Przeżywamy wspomienia tych postaci i fabuła (a i zakończenie) układa się w zależności od naszych decyzji. Ciężki klimat i walki z bossami rodem z Dark Souls.

Ogólnie aż mi się przypomniało jak za nastolatka zasymulowało się chorobę żeby ogrywać Morrowinda xD Niesamowicie Polecam. Nie jest to Darkend, który jest po prostu zrzynką z Dark Souls. W Vigilancie natomiast widzimy inspirację z Dark Souls, na podstawie istniejącego lore.

Link do moda:
https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/11849
https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/11894

#skyrim #skyrimnamodach #rpg
  • 5
Zapomniałbym. Muzyka jest świetna. Ta wrzucona towarzyszy nam w wspomnieniu Pelinala, który jako jedyny podjął się szturmu na Wieżę Złota i Bieli podczas Rebelii Alesji. Przebijamy się przez Hordy Auronan, które przyzwali przyparci do muru Ayledzi, by na końcu stoczyć walkę z Umrailem Nieopierzonym, znanym z Obliviona. Przy czym w Oblivionie sam Pelinal został bardzo płasko przedstawiony. Autor posiłkując się kanonicznym lore dodał tej historii masę piękna i tragizmu.

Autor bazujac na
Pobierz
źródło: comment_KJocFExBdBaa65ASbwzSu0leXUU4Ick3.jpg
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.