Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki,
Dostałem propozycję zmiany pracy, wynagrodzenie podwojone z 7k na około 14k netto UOP, dojazd skróci się z 40km do 10km (odchodzi strata około 20 minut na dojazd), jednak to co robię obecnie bardzo mi się bardzo podoba i jest niewielu specjalistów w Polsce z tej dziedziny. W nowej pracy, branża mniej więcej sama ale zadania/projekty mogą się wydać mniej ambitne. Debilne pytanie ale czy to durne że się w ogóle waham? Pracuje od początku kariery (6 lat)w tej firmie więc może to być pułapka ciepłego k...dołka / strefy komforu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zarobki #pracbaza #zmianapracy #pieniadze #wynagrodzenie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 13
  • Odpowiedz
to co robię obecnie bardzo mi się bardzo podoba i jest niewielu specjalistów w Polsce z tej dziedziny


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jest niewielu specjalistów w tym co teraz robisz a w nowej pracy masz robić coś innego, to może zapotrzebowanie na tych specjalistów nie jest takie wysokie? Taka zmiana może być dla ciebie dobra jeżeli masz zdobywać doświadczenie w bardziej powszechnej na rynku pracy dziedzinie, a ile lat możesz wytrzymać w jednej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A skoro tak ci się obecna praca podoba to może spróbuj ponegocjować w obecnej pracy wyższe zarobki? Możesz złożyć wypowiedzenie i powiedzieć, że w nowej pracy masz dostać dwa razy tyle co obecnie. Kto wie, może wtedy zaproponują ci choćby zbliżone warunki do oferty jaką otrzymałeś?
  • Odpowiedz
@Ithilnaur: zapytaj tego albo daje Ci tyle albo elo. Bo to syndrom Sztokholmski, wolny rynek pracownika. Znalazł się lepszy kupiec Twoich umiejętności czasu i lepsza lokalizacja poza czasem dojazdu znikną naprawy / amortyzatacja samochodu oraz pieniądze na paliwo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: poza tym jak mniej ambitne to możesz się bardziej wykazać, dwa widzisz ze za mniej ambitne zadania są osoby które chcą płacić Ci 2x więcej więc w Twojej tutejszej pracy powinien z 17k żądać uwzględniając dojazdy oraz bardziej wymagające zadania. Co takiego robisz jeśli można zapytać :)
  • Odpowiedz
OP: @xetrov: @Rockerxow: @Ithilnaur: @Wap30: @Micho_master: @balbezaur: Dziękuje za celne uwagi, Co do B2B, to to było pierwsze z pytań które zadałem w czasie rozmowy... jednak nie ma takiej możliwości co mnie osobiście też zdziwiło, być może chodzi o brak przyzwolenia na dostęp osób na kontrakcie do własności intelektualnej firmy etc. . @Micho_master: właśnie problem w tym że ostatnio dostałem podwyżkę około 10% (nie
  • Odpowiedz
właśnie problem w tym że ostatnio dostałem podwyżkę około 10% (nie tyle ile chciałem) na te 7k na co przystałem więc mogą pomyśleć że nie dotrzymuje słowa i nic nie zaproponować z drugiej strony to ich problem.


@AnonimoweMirkoWyznania: Zauważ, że zmieniła się twoja sytuacja i jeśli np. lubisz swoją pracę i nie miałbyś nic przeciwko temu, żeby w niej zostać to możesz powiedzieć, iż inna firma chce cie zatrudnić i dostajesz
  • Odpowiedz