Wpis z mikrobloga

Kris Menace & Lifelike - Discopolis (2005)

Uwielbiam ten kawałek od pierwszego usłyszenia gdzieś w okolicy 2007 roku. Słucham go czasami do dzisiaj. Ma swój specyficzny letni, chilloutowy, tajemniczy, wieczorny klimat. Teledysk może lekko zajeżdża kiczem ale ważniejsza jest muzyka.

Jakie było moje zdziwienie jak ostatnio słuchałem sobie jakiegoś niemieckiego radia z muzyką z lat 80 i usłyszałem prawie "Discopolis" :) Polecam sprawdzić jako ciekawostkę dla fanów house'u. Sampel do "Discopolis" pochodzi z kawałka Kano - Another Life (1983) [link w komentarzu].

Jako fan muzyki elektronicznej, a szczególnie House i muzyki lat 80 - mam mega radochę jak przypadkiem odkryję skąd pochodzi sampel do jakiegoś ulubionego houseowego kawałka.

#muzyka #muzykaelektroniczna #house #80s #whosampled
Mleko - Kris Menace & Lifelike - Discopolis (2005)

Uwielbiam ten kawałek od pierws...
  • 4
@Mleko: Sampling to cudowna rzecz w muzyce. Szczególnie najlepsze uczucie jest gdy usłyszy się oryginał przez przypadek i stara się znaleźć utwór w którym sampel został użyty - "bo gdzieś to już słyszałem". Oryginał też zwykle staje się perełką na playliscie z racji wspomnień do piosenki którą się wcześniej słuchało. Polecam stronę whosampled - zresztą chyba znasz sądząc po tagach

@esquina: gdzie ta piosenka?