Wpis z mikrobloga

Kypil m na OLX używany bagażnik rowerowy na hak matki Twin Load. Koszt niewielki bo 200 zł, więc nie spodziewałem się cudów. Tym nie mniej na trasie Polska-Macedonia-Polska, czyli około 3500 km spisał się wyśmienicie.
Koszty dodatkowe to:
- Trzecia tablica 57 zł.
- Podłączenie światła cofania 30 zł.
- Podłączenie światła przeciwmgłowego 20 zł.
- Kawałek łańcuszka do zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą 10 zł.
Światło cofania i przeciwmgłowe zamontowałem, ponieważ sam bagażnik ich nie miał a są wymagane przez prawo. Nie chce stać jak Ciołek na poboczu dyskutując z policjantem więc zamontowałem dla świętego spokoju
Kawałek łańcuszka, ok 30 cm, przykręciłem w miejsce między rowerami, i do niego przypomną oba rowery zabezpieczeniem antykradzieżowych. Zabezpieczenie niestety jest za krótkie żeby złapać bezpośrednio do bagażnika, za koła nie ma sensu, a od strony pedałów można się pobrudzić. To rozwiązanie było naprawdę dobre, bo podczas powrotu ktoś próbował nam przecinać zabezpieczenie, co wyszło w trakcie powrotu. Na szczęście nie udało się, i rowery wróciły z nami.
Bagażnik z ładunkiem zachowywał się bardzo stabilnie podczas jazdy nawet z prędkością 130 km/h. Autem nie rzucało, rowery nie poluzowały się. Trzeba tylko podczas przykręcania pomóc sobie rurka, kluczem oczkowym albo młotkiem, żeby dobrze dociągnąć motylka.
Ogólnie bardzo dobry zakup
#rower #motoryzacja
Pobierz PanPoteflon - Kypil m na OLX używany bagażnik rowerowy na hak matki Twin Load. Koszt ...
źródło: comment_784fEiZCE75m8GFTIgfdpqEnno0uW3H8.jpg
  • 12
@PanPoteflon: a w sumie to zapytam - ten bagażnik trzyma się tylko w jednym punkcie - na "kulce" haka? Jakim cudem on się nie obluzowuje? Tam przecież robi się solidna dźwignia, zwłaszcza przy dwóch - trzech rowerach.
Bagażnik z ładunkiem zachowywał się bardzo stabilnie podczas jazdy nawet z prędkością 130 km/h. Autem nie rzucało


@PanPoteflon: przecież to z rowerami waży mniej, niż jedną osoba, więc co miało rzucać xD