Wpis z mikrobloga

966 - 1 = 965

Tytuł: Jak kraść? Podręcznik złodzieja
Autor: Kazimierz Turaliński
Gatunek: biznes, finanse
★★★★★★

książka potrafi wzbudzić uczucie niemocy i totalnego wqurwienia na system

~ @krak, 2015 ( ͡º ͜ʖ͡º)

Książka wydana kilka lat temu, więc czytając miałem poczucie, że opisywane sposoby jak kraść mogą nie być już aktualne. Nie zważając jednak na możliwą przestarzałość przepisów prawa i biorąc pod uwagę same metody, jak przebiegały opisywane wyłudzenia, kradzieże czy machloje, da się z lektury wynieść sporo informacji o tym, jak się bronić i czego się wystrzegać, głównie samemu prowadząc biznes lub zawierając kontrakty. Bo o tym, wbrew sugestywnemu i kontrowersyjnemu tytułowi, jest w dużej mierze ta książka - na podstawie przykładów autor ostrzega, jak bronić się przed szeroko rozumianymi 'złodziejami' - w tym z systemem urzędnictwa.

Czyta się średnio i nierówno, jednak może to wynikać z mojej nieznajomości tematu - przez operowanie terminami prawnymi czy dotyczącymi spółek, nie zawsze byłem w stanie od razu dojść do tego, o co chodziło autorowi. Książka jest długa, ale każdy rozdział jest odpowiednio opisany, więc można wracać do odpowiednich części lub czytać wyrywkowo w razie potrzeby. Co do wartości treści też mam poczucie, że jest ona napakowana wartościowymi informacjami.

Książkę mogę polecić głównie przedsiębiorcom i osobom, które nie chcą dać się pożreć urzędowej (i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)) machinie.

#wykopkindleclub #ksiazki #czytajzwykopem #kindle #biznes #prawo #bookmeter
qmox - 966 - 1 = 965

Tytuł: Jak kraść? Podręcznik złodzieja
Autor: Kazimierz Tura...

źródło: comment_gBKU7fnRFwgFTYz6mTwq2TBdJunQLSHT.jpg

Pobierz
  • 10