Wpis z mikrobloga

Ma ktoś gosposie z programu Au Pair? Jak to wygląda?
Ogłaszam że szukam dziewczyny 18-20 lat z prawkiem płacę jej 400€ kieszonkowego i w zamian ona robi pranie, zakupy, gotuje i zajmuje się dzieckiem? Gdzie takie ogłoszenia zamieszczać?
Jaki pokój trzeba jej zapewnić, mam pralnię do której można wstawić małe łóżko.
Rozumiem że to działa w roku szkolnym czyli teraz na wrzesień już jestem spóźniony ale chciałbym uczestniczyć w programie w przyszłym roku, szukam osób które uczestniczą już w programie i podzielą się informacjami czy warto mieć taką gosposie i jakie zadania można jej zlecać.
Jak szukać tych dziewczyn? Najlepiej jakby filmiki motywacyjne mi wysłały
#holandia
  • 14
Jak jest z dziewczynami z poza Europy? np taka Argentynka, mogę jej opłacić bilet lotniczy (ok 1000€), taka mi nie ucieknie po przeczytaniu tego co piszę na Wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja kiedyś byłam au pair, ale z tymi filmikami motywacyjnymi to bardziej jakbyś dziewczyny szukał. Są różne portale, gdzie można szukać przez cały rok. I łóżko w pralni to trochę lipa moim zdaniem. Jeśli chodzi o pracę, to to nie jest tak, że taka dziewczyna ma być Kopciuszkiem i od rana do nocy #!$%@?ć. Chodzi bardziej o pomoc w domu. Za moich czasów rodzina musiała zapewnić dziewczynie kurs języka. Jakbyś brał spoza
@jaktrwogatonawykop: ja byłam na własną rękę i nie podpisywałam żadnej umowy. W pierwszej rodzinie dostałam listę zasad. Z tego co wiem, można podpisać umowę o pracę, ale wtedy trzeba też dać normalną pensję. Albo można zatrudnić przez agencję, wtedy oni biorą formalności na siebie. Moja przygoda z programem au pair skończyła się w 2006 r.
@Pomagier: właśnie nie chce pensji płacić chce tylko kieszonkowe dawać, nie chce aby potem jakieś problemy były że dziewczyna mi syna porwie i nawet nie mam jej danych i zdjęcia. A na policji mi dadzą karę za niezarejestrowana działalność gospodarczą
@Pomagier: to jest tańsze od przedszkola, a taka dziewczyna może języka nauczyć potem synka wyśle do szkoły a on biegle mówi 5 językami, to jest genialny program, wystarczy pomyśleć aby mieć wolny pokój dla takiej "guwerentki"
@jaktrwogatonawykop: Z jednej strony tak, ale to nie jest dla każdego. Ja na przykład mimo tego, że sama byłam au pair, nie chciałabym mieć obcej dziewczyny w domu. To nie jest tak, że taka dziewczyna w wolnym czasie ma siedzieć w swoim pokoju. Jeśli chce z Wami siedzieć w salonie, to siedzi. W czasie pobytu ma być traktowana jak członek rodziny. No i takie młode dziewczyny są e sumie głupie jeszcze,
@jaktrwogatonawykop: ja też byłam au-pair, teoretycznie to wymiana kulturowa blablabla, w praktyce, host rodziny często wykorzystują au-pair etc. Ja znalazłam rodzinę przez stronę aupair-world.net.
Weź pod uwagę, że różne dziewczyny decydują się na coś takiego, nie z każdą złapiecie wspólny język. Mi się nie udało z moim host ojcem dogadać, do końca mieliśmy dość negatywne relacje. Au-pair to trochę jak członek rodziny, osobiście również nie zdecydowałabym się na taką obcą osobę