Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mirki, polećcie mi proszę dobrą fantastykę, która wyrywa z kapci/jest oparta na ciekawym pomyśle/ma świetny świat lub bohaterów lub po prostu Wam bardzo przypadła do gustu. Sandersona, Tolkiena, Eriksona, Le Guin, Simmonsa, Glukhovskiego, VanderMeera, Sapkowskiego, Pratchetta, Dicka, Lovecrafta, Lema znam i czytam, liczę na polecenie czegoś mniej popularnego. Wegnera, Zelaznego, Zajdla i Dukaja mam na celowniku (z Meekhanu zamówiłem już pierwszy tom).

Nie polecajcie mi proszę niczego z Fabryki Słów, chyba że to rzeczywiście jest coś wybitnego. Lodowy Ogród znam (3 tomy) i trochę żałuję, Komornika i dwie książki z cyklu inkwizytorskiego też czytałem.

Mile widziane dystopie, antyutopie (1984, Nowy wspaniały świat, 451 stopni Fahrenheita, Folwark zwierzęcy, My, Władcę much, Igrzyska śmierci, Opowieść podręcznej i Wehikuł czasu znam), fantastyka socjologiczna oraz weird fiction.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje ((oo)).

#ksiazki #fantastyka #fantasy #kiciochpyta #scifi
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nuggerath: O Problemie trzech ciał słyszałem dużo dobrego, na pewno przeczytam. Hyperiona i Upadek Hyperiona przeczytałem i to było jedno z najwspanialszych literackich przeżyć jakiego doświadczyłem. Zastanawiam się nad Endymionem, ale słyszałem, że jest średni
@Minho Piknik to klasyk od nich, ale polecam też inne np antyutopię Strugaccy opisują w Przenicowanym Świecie, albo Poniedziałek zaczyna się w sobotę to złoto 10/10. Łukjanienko to nie tylko Patrole. On napisał też trochę solidnego SF, ja właśnie zacząłem czytać jego książki od tych mniej znanych i jak najbardziej warto było ;)
@Minho: głównie fantasy militarne, choć jest też seria łotrzykowska jego autorstwa. Koleś ma ciekawe pomysły i nieźle konstruuje swoje światy; do stylu przekonałem się po czasie dopiero, ale jest dojrzały, prosty, choć czasem błyśnie. Dla mnie topka polskiego fantasy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Myrdin: Czytałem pierwszy tom Diuny i był przewspaniały, teraz zabiorę się za drugi. O tych kolejnych słyszałem, mam w dalekich planach
@Minho: Wypada slabo w porownaniu do Hyperiona, taka troche przygodwka sie z tego zrobila - jakby pisane na sile albo nie przez Simmonsa. Przeczytalem dla przeczytania nie odradzam ale tez nie polecam.