Wpis z mikrobloga

Witam, założyłem niedawno konto w #revolut i mam pytanie odnośnie weryfikacji danych. Przy zakładaniu konta zrobiłem zdjęcie prawa jazdy ale im to nie wystarczyło i chcieli inny dokument, więc zrobiłem zdjęcie dowodu i przeszło. Czy jak usunę konto to skasują również moje dane, czy będą je trzymać wg regulaminu 6 lat jak podczas utrzymywania konta?
#revolut
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@roster: co w tym revolucie jest takiego zajebistego, że z własnej woli wysyłasz tam zdjęcia dokumentów? Nigdy tego nie usuną, nie masz możliwości weryfikacji tego, czy Twoje dokumenty nie będą leżały gdzieś na backupach czy innych testach. Albo i nawet na bezczela trzymane w normalnych systemach...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ptasiek2: korzystam. Ale pracowałem w hurtowni danych jednego z banków i doskonale widziałem, co się dzieje z danymi i jak NIE SĄ usuwane dane, które powinny być usuwane. Wysyłanie dokumentów w wersji elektronicznej do miejsc, które nie są absolutnie niezbędne to głupota i niepotrzebne ryzyko, że kiedyś nastąpi wyciek i będzie problem
możliwość wymiany 150 walut po kursie międzybankowym (czyli dużo taniej niż w tradycyjnych kantorach


@leoha: revolut nie ma kursów międzybankowych, revolut ma spread.
Przy czym jeśli ktoś naprawdę dużo podróżuje po krajach gdzie nie ma EUR lub USD (dla których z łatwością można założyć rachunek w polskim banku i trzymać tam oszczędności), to bardziej opłaca się płatna 10 zł na miesiąc (obecnie w promocji za free) karta Visa Świat z mBanku
@roster ah jak dobrze zalozyc revoluta za czasów co wymagało samo prawo jazdy, ale moim zdaniem nie ma się czego brać potrzebują twojego dowodu bo takie są przepisy jakby tego nie weryfikowali było by tam mega dużo oszustów