Wpis z mikrobloga

Prowadzę małego, nieznanego bloga podróżniczego. Dostałam ofertę przedrukowania mojego tekstu (dość krótki z kilkoma zdjęciami) w gazecie o nakładzie 5000 sztuk. Otrzymałam zapytanie o wycenę. Jako że kompletnie się na tym nie znam, ile powinnam zaproponować? Tak żeby nie było że się nie szanuję, ale żeby też nie wyskoczyć z ceną z kosmosu? #blog #biznes #kiciochpyta
  • 10
@pozzytywka: totalnie się nie znam, ale napiszę żeby podbić. Ile czasu pisałaś ten artykuł, ile kosztuje Twoja roboczo godzina? Na uczelniach piszą artykuły za 5k (blog doktorantów) i mówią, że to im nie rekompensuję czasu jaki poświecili na artykuł naukowy
@Kiszney: to akurat fragment dłuższego artykułu więc na ten fragment mogłam poświęcić godzinę - nigdy nie pisałam dla korzyści, bardziej dla siebie żeby mieć moje podróże w jednym miejscu a same wpisy dodawałam raz na kilka miesięcy; w sumie teraz widzę że może warto się zdyscyplinować i włożyć więcej serca w pisanie
@Sl_w_k_1: dostałam informację że zamieściliby również adres mojego bloga więc tutaj miałabym profit
@Kiszney: odblokuj prv :) wolałabym pozostać anonimowa, zresztą uważam że póki co nie ma się czym chwalić, bo nie mam wielu wpisów i nie piszę tak pięknie jak wielu blogerów podróżniczych :)
@Kiszney

Na uczelniach piszą artykuły za 5k (blog doktorantów) i mówią, że to im nie rekompensuję czasu jaki poświecili na artykuł naukowy


Skąd takie rewelacje masz?
z pierwszej ręki. Za artykuł z wysokim IF można dostać nawet koło 9k. Oczywiście nie na wydziałach humanistycznych, lub w pseudo uczelniach wyższych. Ale taki artykuł to przede wszystkim miesiące badań naukowych i mnóstwo pracy....