Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemano mirasy. W mojej robocie (troszkę nawet ma wspólnego z IT, siedzę obok network adminów) mam zablokowane wszystko. Od wykopu po reddit. O ściągnięciu portable putty, albo środowiska do programowania, kompilatora by cokolwiek się pouczyć nie wspomnę. Czasu wolnego jest dużo. Proxy żadnego nie ustawie, mam tylko ie+edga do dyspozycji. Dlatego szukam servera na linuxie, by się z nim połączyć po vnc przez przeglądarkę. Potrzebuje możliwości częstej zmiany IP z uwagi na to, że pewnie pójdzie blok. Dużych zasobów nie potrzebuję. 700mb ramu powinno styknąć. Myślałem nad #aws ec2, tylko ile mnie taka zabawa będzie kosztować? Polecacie coś innego? Może coś innego z oferty #amazon?
#vps #devops #pracait #serwery #linux
  • 9
via Android
  • 0
@mutencath po porcie 80 w przeglądarce na adres którego nie znają? Nawet nie stricte vpn, tylko coś w rodzaju guacamole. Bym po prostu mógł się zalogować przez przeglądarkę.
@Ziemeck nie da rady niestety xd
@Koliat też niestety nie da rady. O ile tablet jeszcze by uszedł, o tyle laptop już nie.
@LazyInitializationException niestety, pracuje na tym komputerze. Nawet jeśli nie zablokowali takiej opcji, by się zbootować to bym miał problem z połączeniem
@TMBRK: Jeśli komputer służbowy, to żaden problem. DPI na firewallu i się nie ukryjesz. 443 też nie uratuje, więc lepiej sprawdź za wczasu.
Po coś takie ograniczenia są wrzucane, i jeśli w firmie nie pracują barany, to ograniczenia są wrzucone tak, żebyś ich sam nie obszedł.
@juzjuzjuz: w robocie mam stacje na windowsie. Brak perla, tora nie ściągnę, bo poblokowane. Chyba się poddaje i po prostu zakupię sobie tablet i jakąś klawiaturę bezprzewodową i będę to kitrać, bo przez tyle czasu ile siedzę na dupię i nic nie robię chciałbym się czegoś nauczyć XD