Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy miód jako zamienniki za słodycze to dobry pomysł? Codziennie zażywam 2 łyżeczki i popijam wodą, a robie to gdyż jestem uzależniony od słodkości, codziennie potrafię po tabliczce czekolady wpierdzielać (w weekend nawet dwie) a i tak jest lepiej niż rok temu. Miałem już parę prób odstawienia ale po 2-3 tygodniach się łamie, mam wrażenie że zaburza to mój sen, potrafię budzić się po 4 godzinach by potem nie móc zasnąć. Pomyślałem wiec ze może będę dostarczał jakichś cukrów organizmowi ale przynajmniej bardziej naturalnych, do tego miód ma właściwości lecznicze, witaminy itp. Co sądzicie tak na okres paru miesięcy?

#medycyna #miod #slodycze #zdrowie #dieta
  • 27
@v1lk: cukier uzależnia, też miałem moment, że codziennie #!$%@?łem tabliczkę czekolady. A wszystko to przez promocje w Biedronce. Kupiłem chyba z 50 czekolad, i tak sobie je jadłem. Skończyło się na uzależnieniu xD teraz już jest lepiej, się nadały jak kupie czekoladę to znika w ciągu godziny. Miód jest o tyle słaby, że jest to cukier prosty, i jeśli jesteś cukrzykiem, to lepiej unikać
@Sercio: mi dietetyk jako zamiennik cukru/weglowodanow polecil mleko kokosowe zmiksowane z owocami. Trzeba Lubic i jest to tluste ale daje energie i w sumie zabija laknienie na slodkie. Innym pomyslem sa kanapki z maslem orzechowym i dzemem (najlepiej z nizsza zawartoscia Cukrow). Jak mirek u gory polecil lepiej idz sie przebadac - raz w roku mozna za Darmo za skierowaniem od rodzinnego a potem z wynikami do dietetyka (ktory juz za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChrystusChytrys: Fajna sprawa, bezpośrednio z ula nie miałem okazji próbować :)

@will_I_aint: Masło orzechowe to też dobry pomysł, dzięki. Mieszkam w uk obecnie ale mamy tu prywatny polski oddział i przymierzam się do badań.
@ChrystusChytrys: No to wosk czy kit? Zdecyduj się. Mędrkujesz tu o matkach, a jakie to ma znaczenie? Minimalne. Każdy pszczelarz, o ile nie jest starym dziadem z PZP, powie ci, że zawartość tych super składników jest na tyle mała, że nie ma to większego znaczenia. Przecież miodem nie leczy się raka. I jakbyś miał trochę więcej rozsądku i może lepszego nauczyciela albo lepiej go słuchał, to może byś się dowiedział, że
@Sercio słodzik se kup do kawy/herbaty, możesz robić galaretki zero z herbat owocowych i żelatyny. Do herbaty i galaretek pasuje mi stewia. Do kawy jakiś inny słodzik bo ze stewią ohyda