Wpis z mikrobloga

Elo #oculus #vr #oculusquest #pcmasterrace #konsole
ktoś ma tytułowego oculus questa?
Słowem wyjaśnienia. Chciałbym VR, nie chcę platformy pc, ps, xbox bo i tak nie gram tak dużo. Fajnie, że Questy są przenośne i autonomiczne.
Patrze trochę w necie prosy i consy tych googli no i nie wiem czy warto. Zastanawiam się czy Oculus będzie rozwijał google czy za pół roku wypuści nową wersje a ja zostanę z googlami, na które nic nie wychodzi.
Co myślicie Mirasy?
  • 5
@zboinek: Jestem zadowolony. Myślę, że potrwa to trochę zanim wypuszczą nową wersję, więc o to raczej bym się nie martwił. Wychodzą coraz lepsze gierki, kilka dobrych tytułów dopiero się zbliża. Można też pobawić się w streaming z PC (tego nie testowałem jeszcze). Gra się bardzo przyjemnie, jakość obrazu lepsza niż na cv1. Gry też wydają się coraz ładniejsze a jeśli w życie wejdą niektóre z prezentowanych technologii renderingu na mobilkach(np. unity),
via Android
  • 0
@Wivo grasz regularnie czy tydzień zabawy i do konta? Słyszałem że da się zwracać gierki i są demowki a jak z piraceniem? Jak to android to nie da się wrzucać APK?
Regularnie (grałbym częściej gdybym nie miał aktualnie tak męczącej pracy). Jest kilka demo i kilka free to Play. Do tego kilka fajnych gier z sidequest. O piraceniu nic mi nie wiadomo. Gry możesz zwrócić w ciągu 2 tygodni jeżeli masz mniej niż 2h przegrane(o ile się nie mylę).
@zboinek: Nikt piratów nie wymyślił na Oculusa Go, więc tutaj i tak bym nie oczekiwał zmiany, chyba że ktoś w końcu wymyśli roota.

Gry opłaca się pewnie kupować w paczkach, da się tak zaoszczędzić 100-200zł na Go, nie wiem jak w przypadku Questa. Oczywiście pewnie będą wychodzić, a przynajmniej masz okrojonego VR Chata, Orbus VR jako MMO, pewnie Nostos wyjdzie, a z offline ma wyjść Minecraft i wiele innych lepszych (sorry,
@zboinek: FB nie porzuci Questa bo im zależy na budowaniu ekosystemu, a wykluczanie z niego dużej liczby użytkowników Questa, nawet jeśli wyjdzie nowy Quest, jest błędem przy tej strategii. Ponadto widać wyraźną inwestycje w VR standalone i wycofywanie się z PC VR, jeśli FB miałby przestać coś produkować, raczej będzie to Rift S.