Wpis z mikrobloga

Mam małe pytanko odnośnie montażu drzwi wewnętrznych.
Otwór drzwiowy okazał się być odrobinę za szeroki i pan na dzisiejszym pomiarze poradził by przykleić płytę karton gips. I tu małe pytanko. Czy jest jakaś różnica jeśli zamiast docinania z pełnej płyty jednego kawałka o wymiarach 8x200 cm dosztukuję go z mniejszych kawałków? Np dociniając z płyty 60x90 cm? Czy lepiej to zrobić z jednego kawałka. I czy po montażu taki regips potraktować gruntem?
#remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 16
@1Jurko: to nie widzę potrzeby zaciągania tego. Pamiętaj żeby drzwi wstawili Ci i na pianę i na "kotwy". Inaczej z czasem mogą Ci siadać lub pracować tak jak byś nie chciał. Nie daj sobie wmówić że na samą pianę jest ok.
@juzjuzjuz: jeżeli mówimy o standardowych płycinkówach to montuje się je tylko na pianę i powinna być to piana dwuskładnikowa. Jeżeli otwór jest prawidłowy to i zwykła piana powinna wystarczyć, a ostatnio montowałem na klej budowlany na pistolet i też malinka :) @1Jurko nie daj sobie wmówić, że potrzebujesz kotew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lovalu: @1Jurko: no cóż, ja nie widzę powodu dla którego tych kotew miało by nie być. Na pewno wygoda dla montujących. Jakie są w takim razie argumenty za tym aby kotew nie używać. Ościeżnice wielu producentów ma odpowiednie otwory przygotowane na śruby.
@juzjuzjuz: no właśnie niewygoda dla montujących, bo albo wkręt ściągnie, albo coś się odszczypie, albo zarysuje, albo przeciągniesz - kilka problemów, które powstają zupełnie niepotrzebnie, bo wystarczy dobry montaż na pianę. A mity powstają, bo nie dość, że krzywo zamontują, do niestabilnego podłoża, to jeszcze tylko zwykła pianą w kilku punktach/plackach i wio. A potem pojawiają się problemy :)
@lovalu: @1Jurko: piana z upływem lat potrafi zacząć się wykruszać. Problemem może też być praca samego budynku czy regularne trzaskanie drzwiami ;) Każdy widzę jest przekonany do swojego. Zewnętrzne drzwi czy okna nie wyobrażam sobie aby były bez kotew.
@juzjuzjuz: zewnętrzne oczywiście z kotwami, tam występują inne siły (parcie wiatru, ciężar szkła) i inne warunki (wilgotność, zmiany temp). Piana wykrusza się głównie, jeżeli jest narażona na działanie promieni słonecznych; demontowałem już okna z początku lat 90tych i piana była w niezłym stanie (biorąc pod uwagę, że i piany wtedy były "gorsze"). W samym sierpniu mam do zamontowania ok. 50szt drzwi wew i nie użyję jednego wkręta, zaufaj Mirku ( ͡