Wpis z mikrobloga

@Skogyr: MM pięknie to opisałeś, ziemią i kako, mega odświeżająco. To nie o to chodzi, że się wydziela coś. Filtr do kawy blokuje cząsteczki szkodliwej substancji podwyższającej cholesterol. Więc nie wiem czy ten twój aero ma odpowiedni filtr.
@marihlana123: używałes kiedyś? Francuska Praska to jak zaparzanie przez filtr, gęstość kawy podobna, aeropress #!$%@? kiedy mierzyłem na wadze łazienkowej ciśnienie, chyba 6barow wyszło, to ciśnienie pozwala już więcej wydusic z kawy tak że ten smak jest pełny bez uczucia jakbyś pił wodę.

@1jeden11: filtr do kawy zrobiony jest ze zwykłego papieru tak samo jak do aeropressu.
Zresztą #!$%@? cholesterolem z jedzenia nie ma co się 9rzejmowac, bo jest słabo
@Skogyr ja mam w domu ekspres, na kawach sie nie znam, dla mnie sam smak kawy jest ohydny, nienawidze gorzkiego żeby nie wiem jak dobra była, a chyba jest dobra bo to świeżo mielone ziarna. Bez mleka i słodzika nie wypije.
@Mr_Cartmanez: ciągle powtarza, żeby nie łączyć węglowodanów z tłuszczami w pierwszym posiłku po poście, wtedy glukoza otwiera drzwi tłuszczowi i bardzo wyczulony na energię organizm zaczyna wszystko magazynować i wchłaniać. Nie wiem czy w to wierzyć, bardzo lubię połączenie np ryżu z tuńczykiem i olejem po tuńczyku
@Mr_Cartmanez: 185cm wysokość, 70kg wagi, tak myślę, bo mam wystający brzuch, ale chciałbym też budować masę i zrzucać tłuszcz. Wybrałem opcję 6 godzin okno w któym mogę jeść i 18 godzin głodówki. Zapotrzebowanie kaloryczne, staram się zawsze 2500 z pełnowartościowych produktów wyciągać, 130g białka. Nie wiem czy jest szansa żeby coś ugrać z takiej diety? nie pracuje teraz tylko siedze w domu i czytam o silowni, jem i cwicze nie tak
@1jeden11: Przeczytaj to jeszcze raz, walnij baranka i się zastanów.
"żeby nie łączyć węglowodanów z tłuszczami w pierwszym posiłku po poście, wtedy glukoza otwiera drzwi tłuszczowi i bardzo wyczulony na energię organizm zaczyna wszystko magazynować i wchłaniać."
Większy bełkot słyszałem tylko od osoby która twierdzi że 5g zabija.
@1jeden11: To wszystko zależy od tego jak długi jest to post. Osobiście teraz robię 36h post co drugi dzień, dlatego że ze względu na kontuzję nie mogę ćwiczyć, a i tak zawsze na śniadanie wchodzi u mnie jajecznica więc nie wiem ile w tym prawdy, lecz w pierwszej kolejności raczej uzupełnia się glikogen w mięśniach i wątrobie po poście i dopiero potem nadmiar jest gdzieś upychany np. w komórkach tłuszczowych. Inna
@Mr_Cartmanez: chce głodówkować 18godzin i czytam jak można przyspieszyć całą akcję do tego na godzine przed postem piłbym shota z octu, a na koniec okna jedzeniowego jadł kurkume, kapsaicyne i może zimny prysznic żeby przyspieszyć proces spalania. Nie ma u mnie raczej opcji na taki system 36h. Przy 18 godzinach mogę liczyć na jakieś efekty?
@1jeden11: Jasne że tak, może Ci to pomóc ustabilizować poziom insuliny i poprawić nieco wrażliwość, ale szczerze to zamiast siedzieć w domu to wychodź na spacery albo pojeździć na rowerze, zwiększ ogólną aktywność. Mnie teraz szlag trafia jak nie mogę ćwiczyć, dlatego cały czas się czymś zajmuję
@Mr_Cartmanez: a przy 18/6 na pierwszy posiłek wg Ciebie mogę łączyć tłuszcz i węgle? Zapotrzebowanie 2500kcal chyba powinno starczyć? chociaż nie powiem, głód doskwiera mi już o 9 rano. Może basen na kontuzje?
@Mr_Cartmanez: @1jeden11:
Na nadwyżce nie należy łączyć, ogólnie pilnować tłuszcze jeśli bazujemy na węglach
Nie mają też sensu posiłki bt jeśli za kilka h wpada bw, bo ten tłuszcz właśnie krąży we krwi jako gotowy do wepchnięcia go w komory tłuszczowe.

Na ujemnym bilansie można #!$%@? jak się chce bo co ma się odłożyć jak jest uejmny bilans.
@Skogyr: ok, ja chcę palić podczas postu, ćwiczyć i jeść po ćwiczeniach od razu. Czyli pozbywać się fatu z brzucha i budować masę mięśniową. 2500kcal to chyba odpowiednia dla mnie liczba jak ważę teraz 70kg. Więc ja chyba oscyluje między nadwyżką a neutralnym poziomem kalorii. Więc chyba powinienem uważać?