Wpis z mikrobloga

Za jakies 2miesiace bede miec dziecko i niemam samochodu i nie zanosi sie ze bede miec. Czy taksowki albo bolt albo uber w Wwa ma foteliki dla dzieci czy trzeba miec swoj? Chodzi mi o transport dziecka ze szpitala do domu, poki nie jest szczepione to chyba malo bezpieczne publicznym transportem jezdzic hmm sam nie wiem
#dzieci #uber #bolt #taxi #warszawa #szczepienia #transportpubliczny #transport
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@obcx: kup swój, i tak ci się przyda jak będziesz jeździł w przyszłości (raczej nie mają fotelików nawet w taksówkach - musieliby mieć ich kilka bo są różne wielkości)
  • Odpowiedz
@obcx: Spoko, ja sprzedaje za 190zl, nowy ponad 500zl), ale kupisz na olx i za 80zl tylko w gorszym stanie - głównie zużywa się tapicerka, ludzie traktują te foteliki jak wózki i woza w nich dzieci na codzień po pare godzin. Mój byl używany tylko do transportu (cały wózek w bagażniku bo bombelkowi wygodniej/zdrowiej), wiec i stan lepszy.
  • Odpowiedz
@obcx: a nawiazując do Twojego pytania - zdziwiłbym się gdyby taksówkarze wozili foteliki (najczęściej są w 3 rozmiarach: 0-13kg, 9-18kg i 15-36kg) kosztem miejsca w bagażniku, ale zadzwoń do kilku korporacji i zapytaj
  • Odpowiedz
@obcx: jak zadzwonisz do korporacji i zamówisz z wyprzedzeniem to Ci podstawia z fotelikiem, ale podpinam się do przedmówców,kup swój przyda się a koszt niewielki
  • Odpowiedz
@obcx: Uber/bolt to nielegalny przewoz osob z dziwnymi osobnikami czasami za kierownica , w zyciu nie jechalbym z dzieckiem
No ale jakbys sie zdecydowal to musisz miec wlasny fotelik
Taksowki normalne legalne sa zwolnione z obowiazku przewozenia dzieci w fotelikach.
Korporacje maja najczesciej do zamowienia opcje z fotelikiem dla wiekszych dzieci albo z poddupnikiem.
Watpie ze gdziekolwiek beda miec nosidelko/fotelik dla noworodka ( mowie to jako taksowkarz) , przynajmniej w
  • Odpowiedz
bo rodzina ma mi dac nosidelko ale musze sie upewnic czy ono czasem niema opcji fotelika


@obcx: to, co popularnie nazywane jest nosidełkiem, to zazwyczaj właśnie fotelik 0-13kg.
  • Odpowiedz