Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy przy złożeniu zestawu. Chcę złożyc go do kwoty 3400.
Obecnie myślę nad takim czymś :
Gigabyte B360M D3H
Intel i5-9400F
MSI RTX 2060 VENTUS 6G OC
Patriot Viper Elite, DDR4, 16 GB
ADATA XPG SX6000 Lite 512GB
SilentiumPC Spartan 3 PRO
Obudowa SilentumPC Regnum RG4T
Łączna cena tego zestawu wynosi około 3400.
Będę używał 2 monitorów, główny ma rozdzielczość full hd , drugi ma mniejszą. Czasami podłącze tv żeby obejrzeć coś w 4k.
Komputer głównie do gier, ale również będę na nim używał różnych programów graficznych (Photoshop,After Effects,Premiere Pro). Czy to dobry zestaw w tej cenie?
#skladamkomputer #komputery #pcmasterrace #zestawykomputerowe #pytaniedoeksperta
  • 21
@aquan: gość przecież napisał, że on chce zestaw głównie do gier. Tak na prawdę w tym momencie te wasze pierdyriard wątków w ryzenach przydaje się tylko do nie wiem... renderingu jakiegoś filmu normalnemu użytkownikowi. A no i w Watchdogs i Odyssey jest kilka fps więcej
@aquan: nie kupiłbym ryzena 3 do czasu płyt na B550 bo to co się odjaniepawlana B450 to podziękuję a teraz zakup 2600 lub 2600X mija się z celem po obniżce ceny i5 9400F.

Jedyna zaleta to, że razeny można kręcić ale ciągle w grach słabiej. Tylko jak kręcimy to bez sensu brać 2600X. Te mityczne możliwości wymiany procesora na 3x00 to fikcja - taki upgrade ma słabe uzasadnienie finansowe i tak
@vlodek2532
Taki ryzen jest bardziej przyszlosciowy i praktyczny w użytkowaniu codziennym, to czy tam bedzie kilka fps mniej to blahostka, ważne żeby działało wszystko sprawnie i płynnie nawet z aplikacjami w tle. Plyta byle miala dobre chlodzenie w sekcji zasilania, to ważne w tym przypadku, reszta to trochę loteria XD Ramy 3666 wystarczą, na lepsze nie starczy ( ͡º ͜ʖ͡º) O obniżkach cen nie słyszałem ://
@aquan: i5 9400F z 790 spadł na około 650 i z dnia na dzień leci w dół po kilka groszy. Powiedz mi co jest takiego przyszłościowego w tej platformie ryzen? Drogie procesory 3x00, które pójdą lub nie pójdą?