Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
dostalem propozycje pracy w Amsterdamie, daja 3500 euro brutto.
czy to duza kasa w #amsterdam #holandia?
aktualnie mam 5k pln w Polsce i wlasne mieszkanie - place tylko 500 zl czynszu. mieszkam sam. nie zyje mi sie zle ale dupy nie urywa - jak chce pojechac na wakacje itd. to mnie nie stac na nic fajnego, kupno ubran/elektroniki/kosmetykow to zawsze duzy wydatek.

planowalbym wziac ze soba rozowego paska, podejrzewam ze zarabialaby 1.5-2k euro (pewnie kelnerka czy cos w ten desen)

wydaje mi sie ze jakbysmy z rozowym mieli takie ~ 4.5k-5k eur to chyba fajne zycie. wynajem mieszkania w amsterdamie z tego co widze to ~ 1300 eur, reszta zostaje na zycie i zeby cos odlozyc.

czy takie zarobki gwarantowalyby nam dobry i godny poziom zycia w Amsterdamie?

dodam ze nie znam niderlandzkiego, tylko angielski. i tutaj widze kolejna bariere...

#amsterdam #holandia #emigracja #pytanie #pracbaza t

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania
Także bariera jezykowa jest. Oni tu lubią słyszeć swój jezyk.
5k to dobre życie.
Kelnerka? A mirebelka zna holenderski?
Z tego co wiem z życia to nigdy nie widziałem Polki za kelnerke w Holandii która mówi tylko po angielsku..
Z mieszkaniem jest coraz ciężej bo ludzi przybywa a brakuje chat, chyba ze firmowe od pośrednika jakies 500euro za tydzien czasem 400. - i chyba że druga opcja firmowe mieszkanie od firmy
@CHI77OUT: ale kolega @AnonimoweMirkoWyznania pisze wyraznie o amsterdamie, czyli jest wrecz odwrotnie od tego o czym piszesz.
Bariera jezykowa w amsterdamie? zadna, angielski na porzadku dziennym.
5k BRUTTO to takie sobie zycie, po odjeciu podatkow zostaje ci ok 3k.
Znam sporo kelnerek jedynie z angielskim (ponownie, tylko w amsterdamie) - irish puby, steakhousy, itepe.
Mieszkanie socjalne z Gemente? a co z gornym progiem dochodow? ostatnio jak sprawdzalem to bylo okolo 35k
@CHI77OUT:
-Kolejna opcja to mieszkanie z Gemente

Ziom ale on chce mieszkanie w tym roku a nie w 2030 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomijam fakt ze w Ams praktycznie kazdy mowi po angielsku, a mieszkanie tu sie po prostu wynajmuje zamiast bawic sie z posrednikami po 400-500 EUR /tyg

@AnonimoweMirkoWyznania:
3500 brutto w AMS to malo, bedziesz zmuszony albo nic nie odkladac albo wynajmowac pokoj. Jezeli
@TurboRookie Ja osobiście nigdy się nie spotkałem z polkami w barach tylko z ang. Niech przyjedzie i zobaczy :) Bariera jest i zawsze będzie - nie pisze ze wszędzie. Maly przykład (Lezalem w szpitalu kilka dni i lekarze przy mnie rozmawiali w jezyku holenderskim - zrozumiesz coś? Ja nic.. A później tlumaczyla pielęgniarka pi razy drzwi w jezyku angielskim.. Czy nie ma bariery? Oczywiście kolega pojdzie do JUMBO i się dogada.. Oczywiście