Wpis z mikrobloga

@wacek_1984 taka ma opinię od jakiegoś czasu. Że te jego mądrości to truizmy ładnie ubrane przedstawione w naukowy sposób. Ogarnięta osoba sie na tym pozna a na glupku to zrobi wrażenie. Stąd ten tytuł. Ostatnio był jakiś wykop z nim i też ten temat byl poruszany. Poszukaj.
  • Odpowiedz
@pejootl: aaa o Petersona chodzi, czytałem jakiś wrzut na jego temat, że jakieś leczenie z----ł i wybił się na hejcie.

Kupiłem z ciekawości, ma dobre oceny na lubimyczytać -> 7,93 (220 ocen i 41 opinii)

Co do tych książek rozwojowych to większość jest napisana na takich samych truizmach, tylko lekko zmienionych, jak sam piszesz, ładnie ubranych. Książek przełomowych jest niedużo (ciągle takich szukam ;)), a kasę trzeba jakoś klepać, nie
  • Odpowiedz
Ogarnięta osoba sie na tym pozna a na glupku to zrobi wrażenie


@pejootl: opowiedz nam o swoich sukcesach skoro jesteś taki ogarnięty :P
  • Odpowiedz
@wacek_1984: daj znać jak ten Esencjalista. Sprawdziłam opis i wydaje się być ciekawa.

A przy okazji. Jeśli lubujesz się w takich książkach i szukasz tylko tych perełek, to jesteś w stanie coś polecić?
  • Odpowiedz
@wacek_1984: @pejootl: Peterson rozgłos zdobył krzewiąc swoje dwanaście zasad. Sam fakt, że sam się do nich (wielokrotnie) nie stosuje, to kwestia albo hipokryzji, albo wyrachowania. To nie jest atak na niego jako człowieka, tylko atak na jego życiowe złote rady, które widocznie nie są tak dobre, skoro sam je olewa. Poglądy Churchilla nie miały nic wspólnego z jego alkoholizmem, a wegetarianizm Hitlera nie miał nic wspólnego z jego
  • Odpowiedz
@apek Nie czytałem książki, oglądałem jego filmy I wypowiedzi. Nie mam zamiaru czytać tej książki i nie uważam, że zmienilaby moje zdanie o Petersenie.
  • Odpowiedz
@apek i ty zamiast mnie atakować to może skontruj moje argumenty. Ale chyba rzeczywiście miałeś rację, że nie mamy o czym rozmawiać bo po prostu nie masz nic do powiedzenia
  • Odpowiedz