Wpis z mikrobloga

#skutery #mechanika #pytanie
Chcę wymienić pasek napędu w moim skuterze.
Znalazłem film instruktażowy ale zatrzymałem się na tym momencie
https://youtu.be/CAZuicMjhyE?t=233
Mechanik użył pistoletu pneumatycznego którym ja nie dysponuje i teraz zastanawiam się jak mam odkręcić te dwie śruby od wariatora i sprzęgła?
Wydawało mi się, że tylną śrubę będę mógł odkręcić blokując tylne koło, ale z jakiegoś powodu śruba potrafi się poruszyć nawet gdy koło pozostaje wciąż w tej samej pozycji ¯\_(ツ)_/¯
Macie jakieś pomysły jak odkręcić te śruby?
Jeśli nic nie wymyśle, będę musiał złożyć skuter do kupy i zawieźć go do mechanika, ale wolał bym zrobić to samodzielnie
  • 26
@HalEmmerich: Dźwięk faktycznie ciekawy :)
Poprzedni pasek się rozleciał wiec chciałem odkręcić sprzęgło bo czytałem że wióry mogły się tam wkręcić.
Specjalnej blokady do wariatora nie mam a bałem się coś podkładać pod zębatkę żeby jej nie zniszczyć.
@Spojler22 niezawodny sposób na odkrecenie sruby wariatora, ktory sam z powodzeniem stosuję od lat. Wystarczy klucz francuski i husteczka higieniczna. Chusteczkę składasz ze 3 razy, zeby byla grubsza, nakladasz na talerz wariatora, na to lapiesz kluczem, zeby bylo mocno sciśniete. Teraz przy odkrecaniu zacisniety na talerzu wariatora klucz francuski zablokuje się o karter blokujac talerz, dzieki czemu z łatwością odkrecasz śrubę. Co do blokady sprzęgła podobno sprawdzają się takie klucze do blokady
@Spojler22: więc dasz radę spokojnie zrobić jak pisałem, talerz niemal identyczny jak w Kymco. Łapiesz za talerz kluczem francuskim tak mniej więcej, jak zaznaczyłem na obrazku, żeby klucz zaparł się o górę karteru. Ważne, żeby mocno ścisnąć, podłożenie chusteczki higienicznej mocno wzmacnia chwyt. Nie ma bata żeby nie poszło jak wystarczająco mocno zaciśniesz ten klucz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
stworekpotworekpokaze_jezorek - @Spojler22: więc dasz radę spokojnie zrobić jak pisał...

źródło: comment_1v8dqymStXTKpwcSd2kt2amRVszlkGAC.jpg

Pobierz