Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z was miał problem z dronem, który sam się obraca? Mój Mavic Air ma czasami tak, że sam się obraca wokół własnej osi w prawą stronę. Wchodząc w kalibrację drążków można czasami zauważyć, że na lewym drążku, który jest w stanie spoczynku pokazuje się informacja, że jest wychylony kilka procent w prawo. Wg mnie jest to po prostu jakaś awaria mechaniczna tego drążka, bo jak go "skontruję" w lewą stronę dosyć mocno to wszystko wraca do normy, ale nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że to może być jakiś błąd związany z oprogramowaniem. Czy spotkaliście się z takim problemem?

#dji #dron #drony #mavicair #spark #mavic
  • 6
  • Odpowiedz
@dyziu: znany przypadek a AIR, właśnie sam miałem tak plus czasami apratura pika że potrzebna kalibracja drążków - wysłałem na gwarancję
  • Odpowiedz
@sm_m: No właśnie tak to wygląda jak jakiś problem z aparaturą.

@polski: To pikanie też jest denerwujące, wysyłałeś na gwarancję do sklepu gdzie kupiłeś, czy mówisz o gwarancji DJI? DJI care refresh już mi się skończył.

@KimDzongHeal: Świetny pomysł, już wsiadam na rower i jadę! :D

@kj5: Kalibracja pomaga na chwilę. Po jakimś czasie problem wraca, więc pewnie skończy się wysłaniem na gwarancję.
  • Odpowiedz
@dyziu: normalnie na zwykłą gwarancję DJI (24 miesiace), apratura nie podlega i tak pod DJI Care. Niestety jak chce się szybko to trzeba wysłać do Holandii (ok. 60 zł koszt), taniej wyjdzie przez sklep w którym kupowałeś :)
  • Odpowiedz