Wpis z mikrobloga

@Paruwaruwa: jeżeli pisze, że „ciężko mu to ocenić”, to już widać, że jest gotowy do nawracania. Po prostu niech powie wprost: czy zaakceptuje związek z osobą, która nie jest przesadnie religijna, albo jest ateistką. I wszystko jasne.
Sam jestem katolikiem już chyba tylko z nazwy, w Boga wierzę, ale na swój sposób. Byłem w związku z dwiema katoliczkami (jedna głęboko wierząca, druga znacznie mniej) i nie było dla mnie żadnego
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Drogi przyjacielu, niepotrzebnie mnie obrażasz. Nie masz monopolu na interpretację tego, co tamten chłopak chciał przekazać i nie wydaje mi się żebyś miał rację. "Ciężko mi powiedzieć" czy nie będę próbował cię nawrócić, bo taki domysł zostawia ostatnie zdanie OPki, to elementarny brak szacunku do drugiego człowieka. Ateiści wystarczająco często spotykają się z traktowaniem, jakby niewiara była fanaberią albo lenistwem, a nie poglądem na świat.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kwazariusz: po pierwsze nie napisał "ciężko mi powiedzieć" tylko "ciężko mi to ocenić", a po drugie pytanie nie brzmiało "czy będziesz mnie nawracał" tylko "czy jesteś jednym z tych co na siłę nawracają innych" xD

Piszesz o tym, że nie mam monopolu na interpretację ale sam uciekasz się do manipulacji. Piszesz o tym, że ktoś okazuje brak szacunku, ale w komentarzu wyżej sam piszesz o "trójkącie z Jezuskiem" i "katoodpałach"
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Ale szacunek wobec człowieka a szacunek do idei to są dwie różne rzeczy których nie myl. Nikt nie ma obowiązku szanować chrześcijaństwa, więc jeśli mi się podoba to używam sobie określenia katoodpały na różne pomysły wypływające z kościoła. Nie obrażam nikogo osobowo, ani tego chłopaka, ani Ciebie - a Ty to właśnie robisz. I błagam, nie mów mi o obrażeniach uczuć religijnych, bo spytam, jak są głębokie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kwazariusz: ale to ty cały czas wymyślasz jakieś uczucia religijne, a z resztą gimbów w ogóle jeszcze urządzacie j-----ę z całego kościoła xD

Wzięliście jakiś screen z rozmowy z całkiem normalnym gościem i próbujecie z tego dowodzić że katolicy są nietolerancyjni i p------i xD

Obrażam cię osobowo? To dlatego że nie mam szacunku do takiego zachowania i takich osób
  • Odpowiedz
@Paruwaruwa: Moim zdaniem jesteś trochę żałosna. Gość Ci otwarcie powiedział kim jest, żebyś ewentualnie nie marnowała jego i swojego czasu, a ty się jeszcze o to sprułaś. Bardzo egoistyczne zachowanie.
  • Odpowiedz
@rozbirsumaniony: może nie doprecyzowałem o co mi chodzi. Skoro lewica tak bardzo nie lubi katolików, to co ich obchodzą ich czysto wewnętrzne sprawy? Każda zła rzecz w kościele powinna być na ich korzyść. To po pierwsze.
Po drugie KK może samemu ustalać zasady nominacji duchownych. Jest wolność wyznania w Polsce i władze świeckie nie powinny ingerować w żadną religie próbą wprowadzenia parytetów płci, czy czymś podobnym.
  • Odpowiedz
@Paruwaruwa: Teraz jako dorosła osoba nie byłabym w stanie związać się z osobą wierzącą, szczególnie w jakąś konkretną religię, a nie na zasadzie "wierzę, że KTOŚ tam gdzieś jest". Imo związek z katolikiem: Po pierwsze dla mnie to oznacza zamknięty, konserwatywny umysł, czyli całkowity zakaz aborcji, homo do gazu, itp., nie byłabym w stanie zaakceptować takich poglądów u drugiej osoby, z którą miałabym być blisko. Brak mieszkania ze sobą i
  • Odpowiedz