Wpis z mikrobloga

@wariacjaXD: co do pierwszego to nie wiem, ale na drugie pytanie znam odpowiedz:
Wal gdzie wlezie, jeśli znasz jeden język to jesteś w stanie wszybko załapać dowolny język jaki w danej firmie jest używany
@wariacjaXD:
1. Jest trochę trudniej, ale na rozmowach liczy się tylko to jak odpowiedz na pytanka, ewentualnie jak rozwiążesz zadania. Niektóre firmy, jak będą mieć dużo kandydatów, mogą się tym zasugerować i wstępnie odrzucić tych bez wykształcenia kierunkowego, bo jednak student na staż bardziej się nadaje, nie tylko umie programować, ale liznął cokolwiek z innych tematów IT - w sensie tak myślę, że mogą myśleć niektóre firmy. Ogólnie tak jak wspomniałem
@wariacjaXD: 1. Jak chcesz zostać juniorem nie mając doświadczenia komercyjnego? Aby zostać juniorem trzeba mieć z pół roku doświadczenia komercyjnego zdobytego na stażu, udzielając się w open source czy łapać jakieś drobne zlecenia. Nie da się zostac juniorem bez doświadczenia, czytaj uważnie ogłoszenia.

2. Jak jesteś stolarzem a ktoś szuka budowniczego to wysyłasz CV? Składnię niego języka możesz poznać i nauczyć się w 5 dni. Ale nie nauczysz się wszystkich zasad,
@sweet_dream99: no to chyba zależy. Jak od kilku miesięcy wysyłam CV na stanowiska juniorskie i tylko raz mnie zaprosili mimo że pisali w ogłoszeniu, iz wymagaja doświadczenia. W większość przypadków odpisywali mi, że doświadczenie to warunek konieczny i żebym się odezwał jak zdobędę z pół roku doświadczenia lub jakiś fajny staż¯\_(ツ)_/¯