Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #mieszkaniedeweloperskie
Mireczki, dziś byłem na budowie swojego mieszkania i mi witki opadły (,)
Wyjście na balkon nie jest na wysokości podłogi. Co więcej, pierwszy próg ma 15 cm, drugi również 15 cm co daje aż 30 cm przeszkody na wyjście balkonowe () Z kolei balkon jest 18 cm niżej niż okna, co oznaczałoby w praktyce że posadzka balkonu jest wyżej niż podłoga mieszkania! Czy takie coś jest w ogóle zgodne techniczne?
Dodam że na załączniku aktu wstępnego nie ma progu a na rysunku architektonicznym zaznaczony jest jedynie prostokąt bez żadnych wymiarów. Czy można żądać usunięcia progu?
trzyrazyrzezucha - #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #mieszkaniedeweloperskie 
Mi...

źródło: comment_4vcNXAyVEK6v8g07YUmrINvrC9AURDnR.jpg

Pobierz
  • 10
@Wychwalany nie było żadnego oznaczenia, tylko prostokąt. Np. parapety w innych oknach mają takie oznaczenie.
@Wychwalany wydaje mi się że to jest próg jest tak wysoki bo podłoga balkonu jest wyżej niż podłoga w mieszkaniu. Bez tego progu woda z balkonu mogłaby się wlewać do mieszkania. Dodatkowy próg 15cm wygląda porostu jak łaskawie dostawiony schodek
@trzy_razy_rzezucha: 30cm w srodku i 18 na zewnatrz to 12cm roznicy. Moze nie zastosowali isokorb i trzeba bylo plyte balkonu docieplic albo warstwe spadkowa zrobic i wyszo wyzej. Na balkonie basenu nie masz, wystarczy lekki spadek zrobic i woda nie wleci. Trzeba by zagladnac do projektu. Bo sam prog 30cm jest bez sensu.