Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiaj dowiedziałem się, że będę spłacał dług ojca - 20 tysięcy, ot taki prezent dostałem.

Dodam, że ojciec żyje, zarabia na rękę 2-3 średnie krajowe (nie, to nie żart, ma wypłaty >10k), ale dług spada na mnie. Ojcu komornik ściąga jakieś grosze, dług jest z 2009 roku (tak, 10 lat nie spłacił zarabiając taką kasę, a komornik miał #!$%@? i odciągał mniej niż wynosiły odsetki), dziesięć lat spłacania kredytu na bodajże 30 tysięcy. Oczywiście #!$%@? z tych pieniędzy ma, #!$%@? na głupoty albo melanże.

Nie jest to dla mnie jakaś zabójcza kwota, chociaż stanowi sporą część moich oszczędności, w sumie większość. Spłacę, bo nie mam wyboru, inaczej wchodzą na hipotekę, nie chcę obciążać takimi rzeczami mieszkania i załamywać mamy.

Oczywiście z tego długu, który ojciec wziął nie widziałem ani złotówki, wzięty po rozwodzie moich rodziców, po prostu ojciec był właścicielem 1/2 mieszkania, które zapisali rodzicom dziadkowie (rodzice mojej mamy, także jego wkład wynosił dokładnie 0 zł).

I tak się powoli żyję na tej wsi.

#przegryw #dlugi #pieniadze #chorykraj #rodzina #komornik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 11
OP: Tu OP:

@sylwke3100: @KarPaKo: @Cumpelnastodwa

W 1996 (na oko) rodzice byli już po ślubie, dziadkowie ze strony mojej mamy przepisali na nich mieszkanie.
W 2009 separacja rodziców.
Dosłownie miesiąc później kredyty ojca - nadal był właścicielem 1/2 mieszkania, nie chciał przepisać połówki na mamę, mimo, że nie włożył w nie ani złotówki.
Do 2013 cisza.
W 2013 wezwanie do zapłaty albo hipoteka na 1/2 części mieszkania.
Przepisanie tej