Wpis z mikrobloga

1.
Jeśli kitek chętnie szama zalane wodą chrupki to kontynuować taki sposób dodatkowego pojenia kotka?
Nie ma problemów z piciem z miski czy kubka (°° , dodatkowo połowa kcal szamki jest z mokrego.
Mimo to proporcjach woda 1-1.5 do 1 chrupek zawsze wszystko wypije. Nawet gdy przez dłuższą chwilę nie spojrzał na miskę z wodą. Mogę go tak przepić? Xd

2.
Po kastracji wg weterynarza mam zaniechać karmienia karma dla małych kitków i mamy porozmawiać czym go karmić. Nie chciałbym dać sobie wcisnąć niepotrzebnie drogiej czy niekoniecznie dobrej karmy i myślałem już wcześniej by karmić go totw + mokry mac. ew sam mokry mac po tym gdy zobaczę jak to cenowo wygląda.
Wystarczy więc wtedy ograniczyć kcal i będzie wszystko ok, tak?
Jak to wygląda u was po kastracji?
#koty
#pokazkota
Pobierz Miskaryzu - 1.
Jeśli kitek chętnie szama zalane wodą chrupki to kontynuować taki spo...
źródło: comment_LTLvtV154yqA6HglsMYVd5JV06fReAet.jpg
  • 5
@Miskaryzu: ja po kastracji karmię tym samym- applaws zmieszany ze smillą urinary. Jedyne co to trzeba faktycznie uważać, bo może się roztyć, ale to też nie jest reguła (mój jest wręcz za chudy, a je za dwóch). Jeżeli kotu odpowiada to myślę, że nie na co kombinować, ew za parę miesięcy zrobić badanie krwi profilaktycznie i zobaczyć czy wszystko jest ok.
@Miskaryzu: mieszam, bo jeden kocur miał bardzo wysokie wyniki białka i fosforu we krwi, wet zalecił zmianę diety (ujął to mniej więcej tak, że applaws jest "za dobre" bo ma dużo białka i brak zbóż). Mokrej zmienić nie mogę, bo tylko jedną mi jedzą. A do suchej szukałam jakiegoś zamiennika, ale wszystkie polecane suche są wysokobiałkowe. Zdecydowałam się na wzięcie nieco gorszej i mieszanie, za jakiś czas ponowie wyniki żeby zobaczyć