Wpis z mikrobloga

Obiady i wyżywienie za 2600? To co ten gówniak #!$%@??
Przecież każdy wie, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole
@Strzelec_Kurpiowski: czyli jak rodzić kupuje sobie samochód za 100 tysięcy, to dziecku też powinien coś za tyle kupić, żeby żyło na takim samym poziomie co rodzić, czy nie?

Uwielbiam jak wykopki wykazują takie sebixowe rozumienie rzeczywistości. Chociaż i tak dobrze, że nie rzuciłeś czegoś w stylu: ,,a jeżeli ojciec rucha drogie prostytutki to swoim synom też to powinien zapewnić??? hehehe".

Nie chodzi dosłownie o taki sam poziom życia (bo wiadomo, że
Nie chodzi dosłownie o taki sam poziom życia (bo wiadomo, że dorosły ma zazwyczaj większe potrzeby niż dziecko) tylko o to, że osoba dobrze zarabiająca powinna zapewnić dziecku wyższy standard życia niż Seba magazynier swojemu Brajankowi.


@falden: na to wystarczy 2 tysiące zł miesięcznie na dziecko, a nie 20 tysięcy.

A mój przykład jest dobry, bo gdyby się trzymać tej logiki, że dzieci mają mieć poziom życia rodziców, to dzieci najbogatszych
@Strzelec_Kurpiowski:na to wystarczy 2 tysiące zł miesięcznie na dziecko, a nie 20 tysięcy.

A mój przykład jest dobry, bo gdyby się trzymać tej logiki, że dzieci mają mieć poziom życia rodziców, to dzieci najbogatszych ludzi powinny mieć po kilkaset tysięcy złotych alimentów miesięcznie.

Dwa tysiące to może być odpowiednia suma dla dzieci lekarzy. I to pediatrów albo okulistów, bo już dzieci kardiochirurgów żyją na sporo wyższym poziomie. A tutaj
No i mają po kilkadziesiat tysięcy, wystarczy popatrzeć na zagranicznych celebrytów. I słusznie, nie ma powodu dla którego dziecko z pierwszego małżeństwa ma żyć na gorszym poziomie niż kolejne dzieci, jeśli zarobki rodziców nie uległy zmianie.


@pianinka: pod warunkiem, że oboje rodziców równo dba o dzieci. Czyli jeśli celebryta daje kilkadziesiąt tysięcy, to była żona też ma tyle dawać. W końcu dzieci są wspólne i nie ma powodu, aby jeden rodzić
@Strzelec_Kurpiowski: Powinni łożyć ten sam procent z zarobków, kwotowo nie ma to żadnego sensu. A myślę, że akurat była żona Boruca dokłada te pół procenta zarobków od siebie ;)

Według tej logiki w ogóle najlepiej zrobić dziecko jakiejś upośledzonej karynie na zasiłku, która sama dochodu ma 700 zł, to i alimentów nie trzeba będzie płacić, bo ona nigdy nie da rady po równo się z nami złożyć? To tak nie działa.
Czemu trzecie dziecko ma być poszkodowane?


@falden: w jaki sposób dzieje się krzywda temu dziecku, gdyby dostawało alimenty w wysokości mediany polskich zarobków? O jakiej szkodzie tu w ogóle piszesz?

To już lepiej byłoby dać mu te dwa tysiące, a resztę przeznaczyć na te dzieci, które nawet na nowe buty nie mają, niż żeby jedenastolatek miał na siebie 20 czy nawet 10 tysięcy.
@marianoitaliano: Dać dupy komuś sławnemu i popularnemu to teraz zaradność??? XDDD

Ja #!$%@?, czasem straam się zrozumieć te żale pt. "loszki to #!$%@?" i ta sytuacja właśnie jest jedną z takich.

Wyżywienie dla małolata 2k zł miesięcznie? To co on je obiad śniadanie i kolacje w Sphinxie? Młodociany kulturysta na masie??? Śmieszna też jest rubryka sprzęt sportowy, komputer chociaż nie tylko bo ciężko jest mi sobie wyobrazić żeby młody jeździł co
Powinni łożyć ten sam procent z zarobków, kwotowo nie ma to żadnego sensu. A myślę, że akurat była żona Boruca dokłada te pół procenta zarobków od siebie ;)


@pianinka: czemu ten sam procent?

Według tej logiki w ogóle najlepiej zrobić dziecko jakiejś upośledzonej karynie na zasiłku, która sama dochodu ma 700 zł, to i alimentów nie trzeba będzie płacić, bo ona nigdy nie da rady po równo się z nami złożyć?
@rafxyz44: #!$%@? mać widzisz i nie grzmisz, przecież podmiotem zarządzającym tą kasą byłaby niejaka matulka z kryminalną przeszłością xD. Pomyślmy biznes jest się zwinął, w legalnej pracy zarobi dużo mniej, to traktuje guwniaka jako żyłę złota. Jestem pewien, że ta kobieta ma w planach raczej stworzenie sobie bezpiecznej sytuacji finansowej, żeby nie iść do pracy, tylko żyć z alimentów "na syna".
@Strzelec_Kurpiowski:w jaki sposób dzieje się krzywda temu dziecku, gdyby dostawało alimenty w wysokości mediany polskich zarobków? O jakiej szkodzie tu w ogóle piszesz?
To już lepiej byłoby dać mu te dwa tysiące, a resztę przeznaczyć na te dzieci, które nawet na nowe buty nie mają, niż żeby jedenastolatek miał na siebie 20 czy nawet 10 tysięcy.

Co ty ciągle z tymi 20 tysiącami? Chyba żadne dziecko w Polsce tyle nie
No w zasadzie matka powinna mniej w tej sytuacji biorąc pod uwagę, że ojciec nie wykazuje chęci kontaktu z dzieckiem i 100% opieki nad nim jest na jej głowie.


@pianinka: czyli zamiast 20 tysięcy, 19 tysięcy.

To trzeba było zrobić jak Ronaldo ¯_(ツ)_/¯ Takie decyzje podjął w życiu i teraz ponosi ich konsekwencje,


Oczywiście, tak jak kobieta która wybrała przemocowca niech ponosi tego konsekwencje. Nie ośmieszaj się.

tj. zapewnienie SWOJEMU dziecku
Co ty ciągle z tymi 20 tysiącami? Chyba żadne dziecko w Polsce tyle nie dostaje.


@falden: pisałem też o dziesięciu tysiącach.

Boruc ma trójkę dzieci. Serio myślisz, że ta dwójka, która z nim mieszka żyje za 2K? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie myślę tak, ale co to ma do rzeczy ile tamte dzieci dostają? Które prawo mówi, że wszystkie dzieci mają żyć na tym samym poziomie?

Rodzeństwo