Wpis z mikrobloga

Bo rodzic jest odpowiedzialny za swoje dziecko, a nie dzieci obcych ludzi.


@pianinka: bycie odpowiedzialnym za dziecko nie oznacza, że trzeba koniecznie robić z niego milionera.

Coś Pan odlatujesz w jakiś ciężki komunizm, dziedziczenie też powinno być zakazane, a dobra rozdystrybuowane między potrzebujących po śmierci bogacza?


Ciężki komunizm to takie alimenty jak na zdjęciu z samej góry.
Wyposażenie pokoju – 0 złotych xd


@Rafikov: Chcesz mi powiedzieć, że od 1 do 18 roku życia rodzice nie kupili ci żadnego mebla ani innego wyposażenia pokoju?
Nie, to jest wywiązywanie się ze swoich obowiązków jako rodzica "zgodnie ze swoimi zarobkowymi i majątkowymi możliwościami" jak jest napisane w kodeksie.


@pianinka: dalej nie napisałaś, czemu obowiązkiem rodzica ma być z dziecka robienie milionera.

To, że rodzica na to stać nie jest powodem samym w sobie, tak samo jak nie tuczy się dziecka na siłę tylko dlatego, że rodziców stać na dużo jedzenia.

Napisz czemu rodzic ma obowiązek dawać dziecku
Mango sprowadzane samolotem, dojrzewajace na drzewie, smak 100x lepszy niz to co kupujemy za kilka zl w markecie. Cena w zaleznosci od sezonu 15-30zl/szt.


@m0d3: gdzie takie cuda się kupuje?
Nie wiem dokładnie ale mój prawnik przy moim rozwodzie tłumaczył mi że jeżeli matka żąda ode mnie np 2000pln miesięcznie na dziecko to ona też musi tyle łożyć. Wychowywanie i koszty dzielone są po połowie. No chyba, że tu przedstawia koszty i będzie żądała połowy ich wysokości.
Ja #!$%@? ilu tu #!$%@? komuchow. Nic dziwnego ze Polacy od lat daja sie ruchac przez PiS. Co to za logika/argument w ogole ze 10 czy 20k to DLA BORUCA MALO? W alimentach powinno byc dokładnie tak samo jak w progach podatkowych i maksymalna kwota nie powinna przekraczac np. 5k mimo iz moglaby byc tylko 0.001% zarobkow tego kto je placi. Swoja droga jak matka udowodni, ze ponosi takie koszty miesiecznego utrzymania