Wpis z mikrobloga

Wybaczcie zdjęcie, ale jestem w delegacji i nie mam się kogo poradzić. Wiecie może co to może być? Nie boli za specjalnie, jest calutkie gorace i nie ma śladu ugryzienia. Z boku trochę swędzi.

Ewidentnie widać dwa okręgi - jeden wewnętrzny pełny i zewnętrzny pierścień. Od wczoraj coraz bardziej czerwone. Jakieś pomysły co dalej? Pytam poważnie, bo mam lekka schize - 3 mies temu miałem operacje serca i biorę trochę leków.

#lekarz #apteka #leki #medycyna #dermatologia #skora #kiciochpyta
Pobierz chozi - Wybaczcie zdjęcie, ale jestem w delegacji i nie mam się kogo poradzić. Wiecie...
źródło: comment_JGe7ruwJXPc701RLtQVJFjBSnbJsz3ge.jpg
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chozi: różnymi odkleszczowymi, poczytaj. Poszukaj po mieszkaniu czy nie leży gdzieś opity kleszcz, jeśli to był kleszcz. Jak go znajdziesz to leć z nim do laboratorium i niech go zbadają pod katem boreliozy i zapalenia opon mózgowych. Jeśli to kleszcz ofkoz. Ale tak czy siak leć do lekarza, im szybciej tym lepiej, antybiotyk chyba podaje się do 24h po ugryzieniu.
Jeśli to od kleszcza. Latales po łąkach wczoraj, nic nie czułeś?
@chozi: niestety leczy się to antybiotykiem i czas tutaj działa na Twoją niekorzyść - zakładając, ze faktycznie to przez kleszcza. poczytaj sobie jak z tym rumieniem jest przy boleriozie, może niepotrzebnie Cię straszę. no i warto spytać w aptece o poradę
@chozi: od kiedy to masz? czy nie masz wrażenia że parę dni temu było mniejsze? Wygląda jak rumień wędrujący, który występuje na początku boreliozy: czerwony pierścień i zaczerwienienie w środku. Porób sobie foty, możesz też zmierzyć sobie ten rumień od tej linii zgięcia kolana do zewnątrz, będziesz wiedział, czy się rozchodzi dalej. Jeśli to borelioza to ten rumień będzie rosnąć ale też zniknie. Koniecznie udaj się do lekarza i przedstaw swoje
@Stan_Przedzawalowy: No nie było mnie ani ma łąkach ani lasach przez ostatnie kilka dni. A w niedziele rano to w ogole spędziłem na motocyklu 6h z czego 3 w takiej ulewie ze ten kleszcz utopilby się w moim kombinezonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@chozi: jak kolega wyżej napisał, obrysuj markerem i zobacz czy zmienia położenie. Więcej info lekarz, raczej czas działa na Twoją niekorzyść. Może to nic takiego, ale wygląda naprawdę słabo. Kleszcze są dosyć mobilne, wiele osób by się zdziwiło jakby zobaczyło jak potrafią #!$%@?ć. Może stałeś na moto na chwilę w trawie i wszedł po bucie.
@homelessbieber: @Stan_Przedzawalowy: @terve: @pampolicjant: lekarz ogarnięty, właśnie wróciłem z zapasem antybiotyku na najbliższe 2 tygodnie. Diagnoza - rumień po ugryzieniu kleszcza. Wg Pani doktor taki widok = borelioza. Najciekawsze, ze w świetle jarzeniowym w gabinecie ten pierścień dookoła był ledwie widoczny i dopiero jak pokazałem zdjęcie to Pani doktor byka pewna na 100%

Dziwi mnie tylko, ze to miejsce jest mega gorace i czasem pobolewa i piecze. Ale