Wpis z mikrobloga

Ten płacz o to, że 150 uczniów z czerwonym paskiem nie dostało się do wymarzonej szkoły. Rozwiązanie jest proste - wystarczyło lepiej napisać egzamin. Ktoś myśli, że czerwony pasek o czymś mówi, gówno mowi, w gimnazjach (a nawet wyżej) wystarczy zrobić jakąś gówno prezentacje na 6, a w głowie można mieć nadal siano.
#egzamingimnazjalny #bekazpodludzi
  • 23
@Sztywny3: doprawdy? Mój ziomek ze studiów, których razem nie ukonczylismy (wiec jest tylko po maturze) z dwa miesiące temu dostał robotę jako asystent kierownika firmy, gdzie wymagano kilkuletniego doświadczenia oraz wykształcenia wyższego z zaznaczeniem ze to nie może być wyższe z gownokierunku.

Po prostu udowodnił, ze jest ogarnięty :)
@tomekwykopuje: Jeżeli przyszły szef widzi, że chodziłeś do szkoły "A" na kierunek "ABC", a w całym mieście wiadomo, że nawet inwalida bez rąk, nóg i w śpiączce zdałby ją z jedną obecnością na semestr, to jednak ciężko Ci go przekonać, żeby to właśnie Ciebie zatrudnił. Szczególnie, kiedy twoją konkurencją jest ktoś z szkołą "B", gdzie średnia ucznia nie schodzi, poniżej "4,7", a sama szkoła jest uznawana za "elitarną".

Nie bez powodu
@tomekwykopuje: przecież na studia jest tak samo - system rankingowy. Jeśli na uczelni na kierunek jest 200 miejsc, o które biją się kandydaci z wynikami matur bliskich maksymalnych to może się okazać, że wynik z matury rozszerzonej z punktowanego przedmiotu na poziomie 95% może się okazać niewystarczający.
@hamskloss: preznie rozwijająca się firma która dobrze prosperuje. Poszedł na rozmowe na zupełnie inne stanowisko, zaciekawił prezesa, a ten stwierdził ze zaryzykuje.

I mało tego, firma chce go wysłać teraz na studia, aby właśnie wszystko było jak należy ;)
Kurde to pewnie przez to że nie miałem czerwonego paska mam dobrą robotę która lubię, eh mogłem mieć czerwony pasek i gnic na prestiżowych studiach które mnie nie jarają
@CaptainSarcasm Co mam mieć z głową? Na studia jak idziesz też będziesz płakał że się nie dostanie i to wina rządu, a nie tego że #!$%@? mature? Wszyscy mówią o czerwonych paskach, może niech pochwała się wynikami egzaminu, z autopsji znam osoby które oceny miały ponadprzeciętne a wyniki mniej niż przeciętne