Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z American Weizenem? Właśnie mi się zaciera 3kg pszenicznego i 2kg pale ale i myślę jak to chmielić citrą, której mam 100g (AA 12%) na max 25-30 IBU. Z tym że chcę to przegonić WB-06( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wsypię całość w częściach na 15', 5', 0', whirpool, whatever to obawiam się, że ta ilość całkowicie mi przykryje banany z drożdży więc trzeba zmniejszyć i tu moje pytanie: ile i kiedy proponujecie?

#piwowarstwo
  • 8
@Nivele ale przecież w American weizen banany są niewłaściwe, więc to będzie nie ten styl xd

Ogólne wrażenia: Orzeźwiające piwo pszeniczne, które może wykazywać więcej charakteru chmielowego i mniej drożdżowego niż jego niemieccy kuzyni. Czysty fermentacyjny charakter pomaga uzupełnić nuty chlebowe, ciasteczkowe i zbożowe, nutami chmielowymi i goryczką zamiast cechami drożdżowymi.

Aromat: Niski do umiarkowanego ziarnisty, chlebowy lub pszeniczny charakter. Dopuszczalna jest lekka lub umiarkowana słodowa słodkość. Estry mogą być umiarkowane do
@prze-kac: to co mi tu wkleiłes to american wheat czyli na drożdżach o czystym profilu, jest jeszcze niemiecki hefeweizen na drożdżach o profilu bananowo-gozdzikowym, a ja mieszam oba te style i chce zobaczyć co wyjdzie. Tak jak trzeba już robiłem.

Tu masz pierwszy z brzegu temat o tym: https://www.piwo.org/forums/topic/9357-weizen-i-chmiele-amerykańskie/
Ten Dagome co się tam wypowiada to wie o czym pisze;)

@TOP___BK: Sam sie muszę przekonać ale czuję że mi podpasuje.
@Nivele: nie no wiadomix, trzymam kciuki żeby coś Ci dobrego wyszło. piłem różne warianty klasycznego weizena (ze słodem karmelowym, na amerykańskich chmielach, wędzone czy z owocami) i no nie banglają takie opcje. ten na amerykańskich chmielach jeszcze jakoś smakował, ale to takie kombinowanie żeby kombinować - niby jakieś banany w smaku i aromacie, jakieś cytrusy, ale ani się to nie klei do kupy ani nie smakuje specjalnie dobrze. daj znać jak