Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może gdzie w Lublinie lub Warszawie można zaszczepić się przeciwko HPV?
Chodzi konkretnie o szczepionkę Gardasil 9 - takiej dwie dawki już przyjąłem i taka też powinna być ta ostatnia.
Luxmed odpada - do tej pory w tym lubelskim nie było problemu, ale teraz informują, że szczepionka będzie niedostępna do stycznia 2020. Jeśli chodzi o Warszawę, to infolinia twierdzi, że nie umawiają bo placówki zgłaszają problemy z dostępnością.
Czy ktoś zna jakieś inne miejsca?

#hpv #szczepienia #szczepionki #medycyna #lekarz #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michcio: udało Ci znaleźć jakąś placówkę która ma szczepionkę?
Też chciałbym się zaszczepić, ale jeszcze nie miałem żadnej dawki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xmtf: Niestety nie. Są problemy z dostępnością, ostatnio jest boom na szczepienia przeciwko HPV i na rynku jest problem z dostaniem szczepionki. Podobno po nowym roku ma się coś w tej kwestii ruszyć.

Ps. Póki co dowiedziałem się od lekarza zakaźnika, że generalnie dawki szczepionek przyjmuje się wg harmonogramu, a jeśli nie jest to możliwe, to wtedy, kiedy taka możliwość się pojawia. Stąd też późniejsze przyjęcie kolejnych dawek nie powinno
  • Odpowiedz
Na 2 i 3 dawkę można spokojnie poczekać bo już pierwsza daje ochronę, pozostałe tylko ją przedłużają i wzmacniają

Jeśli komuś się spieszy żeby dostać pierwszą dawkę jak najszybciej to można się zaszczepić w UK w dowolnej aptece bez żadnego skierowania. Farmaceuci mają uprawnienia do szczepienia. Trzeba się tylko wcześniej umówić telefonicznie, terminy bardzo krótkie.
Mają w tej chwili na stanie Gardasil 9

Ja będę niedługo tam leciał i robię tak:
  • Odpowiedz