Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, chciałabym się wziąć za siebie, ale nie wiem jak ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ogólnie nie jest źle, bmi 22, nadwagi z 5 kg i mogę z niej zejść samą dietą, ale jestem totalnie niewyćwiczona, nawet teoretycznie szczupła w ubraniu, nago już wyglądam tak sobie. Siedzący tryb życia, ruszam się tyle że z przystanku do domu się przejdę. Chciałabym to zmienić, ale nie wiem od czego zacząć, na siłkę nie chcę iść bo fobia społeczna mocno, coś na własną rękę polecacie żeby to miało jakiś sens? Co zaczynam czytać to wszędzie piszą, że domowe ćwiczenia czy tam rower gówno dają w kwestii wyćwiczenia ciała i trochę się odechciewa, ale ile można zamulać na kanapie. Ogólnie też nie chciałabym całego życia pod to podporządkowywać, da się mieć jędrne, wysportowane ciało bez przerzucania ciężarów na siłce codziennie godzinami?

#mikrokosy #silownia #cwiczenia #odchudzanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 21
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja zacząłem od domowych pompek i począłem sobie biegać i na początku wyniki były żenujące, ale teraz jest całkiem całkiem, a przede wszystkim nabrałem pewności siebie oraz wyrobiłem dyscyplinę. Dorzuciłem ostatnio skromne ćwiczenia na otwartej, darmowej siłce (wieczorem, jak nikogo nie ma) i myślę, że może kiedyś się przełamię, by iść na normalną siłkę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: lepiej rób cokolwiek w domu, niż nic nigdzie, zacznij od czagokolwiek
Nie masz nadwagi, ale pewnie jakbyś zrobiła badanie skład masy ciała to byloby tak sobie,
Moze zacznij ćwiczyć kalistenikę, skoro nie chcesz przerzucać ciężarów
I nie odchudzaj się dietą, bo nie masz z czego, tylko racjonalnie odżywiaj
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: domowe cwiczenia daja bardzo duzo. Jedna z ich zalet jest to, ze sie czlowiek przyzwyczaja i wycwicza do duzego wysilku (na ktory mozna sobie pozwolic np. na silowni). Sama rutyna jest swietna. Jak bedziesz potrafila cwiczyc na wlasna reke, to juz Cie nic nie zatrzyma.
  • Odpowiedz
@SystemAutonomiczny: W dłuższym okresie czasu będą bliskie żadnych. Tak ja na samiutkim początku jakiś progres będzie możliwy, tak potem bardzo szybko się zatrzyma przez brak możliwości sensownej progresji treningowej.
  • Odpowiedz
@Zelber: Nie każdy chce być kulturystą. Zanim osiągnie maksymalny poziom, jaki można uzyskać w domu, to może już efekty będą dla niej wystarczające, a jak nie, to i tak łatwiej jej będzie ćwiczyć na siłowni, niż z zerową kondycją. Jeśli chodzi o samopoczucie i zdrowie, to ćwiczenia domowe dają radę i na pewno są lepsze od nic nierobienia.
Poza tym, jak się jej trochę endorfin od ćwiczeń wydzieli i nie
  • Odpowiedz
@SystemAutonomiczny:

Nie każdy chce być kulturystą.

XDDDDDDDDDDDDDD
Bo inaczej tego nie można skomentować. Gdybyś miał JAKIEKOLWIEK pojęcie o treningu byłbyś świadomy, że nikt nie zbuduje sylwetki zbliżonej do kulturystycznej w rok, dwa czy trzy lata chodzenia na siłownie.
  • Odpowiedz
OP: Dzięki wszystkim za rady :) Zacznę od tych ćwiczeń w domu, jak nie będzie efektów to albo się pogodzę ze swoim ciałem albo pomyślę dalej ;)

@darkviolet: Trochę mam nadwagę, jest oponka na brzuchu, o zgrozo podwójny podbródek pod złym kątem, generalnie jestem na granicy nadwagi, a wolałabym być raczej w drugą stronę ;)

Ciężko znaleźć dobre zdjęcia albo ja nie potrafię, no ale żeby pokazać jaki efekt chciałabym osiągnąć:
Obecnie jestem podobna do
  • Odpowiedz