Wpis z mikrobloga

Jak Mireczki wrażenia z drugiego sezonu "Dark"?
Ja muszę przyznać, że nie wbija mnie w fotel z odcinka na odcinek jak to było w sezonie pierwszym, a jestem już po trzech. Kwestia tego, że pierwszy sezon był już jakiś czas temu i nie wszystko się pamięta, czy faktycznie nastąpił jakiś spadek w jakości?

#netflix
#seriale
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shavarus: 2. Sezon to absolutna klapa, fabuła jest zdecydowanie zbyt zagmatwana i miejscami absurdalna. W sam raz dla „intellectually superior wannabes”. Zaraz się zleca gimbusy i zaczną p-------c - hurrr durr bo ty tego nie rozumiesz!!!oneone. Najbardziej odstręcza jednak ten pseudonaukowy, pseudofizyczny bełkot o czasie. Czasem łapał mnie niesamowity cringe. Można zrobić serial o podróżach w czasie, nie przeciągając struny, np 11.22.63
  • Odpowiedz
@soronprfbs: nie dość, że nie zmieniłem zdania, to rozumiem jeszcze mniej niż wcześniej. Nie ogarniam, trzeba było od początku cały serial obejrzeć a nie brać się za drugi sezon po roku czy dwóch przerwy. W dodatku końcówka sugeruje, że to wszystko przybierze jeszcze większą formę niż dotychczas, co już jest dla mnie katastrofą (podróże w czasie i całą tą względność jeszcze mogłem przełknąć), no ale nie ukrywam, że fanem sci-fi
  • Odpowiedz
@Shavarus Zdaje mi się, że to zamysł samych twórców, aby komplikować coraz bardziej z sezonu na sezon, mi to w sumie odpowiada, bo lubię się zastanawiać nad tym co oglądam. A to takie typowe sci-fi nie jest, bo za takowymi filmami też nie przepadam.
  • Odpowiedz
@JulienSorel Ja bym nie powiedział, że fabuła jest miejscami absurdalna. Bo cały serial ma mieć jako tako konwencję dość absurdalną, same podróże w czasie, różne wcielenia ludzi i ich powiązania wydają się być absurdalne, ale nie nielogiczne, bo wszystko jednak buduje pewną logiczną całość, bez niedomówień. Tak samo nie możesz mówić o "pseudonaukowym bełkocie o czasie", przecież bez sensu, gdyby wszystkie seriale wpisywały się w kanony naukowe, to by było sztywne
  • Odpowiedz
@soronprfbs: nie chodzi mi o wpisywanie się w kanony naukowe i stuprocentowa zgodność z nauka, tylko chodzi mi o wyraźna przesadę. Sorry, ale p---------e w stylu

czas jest wszystkim, przenika wszystko, jest tu i tam


Etc to zwykle p---------e i tylko gimbusy podniecają się „głębia”, a cesarz jest nagi. Tak jak mówiłem, po 1. sezonie mogli to nieźle rozegrać, ale zrobili drugich Lostów. Trzeciego sezonu z pewnością nie obejrzę
  • Odpowiedz
@JulienSorel hmmm po prostu poruszane są pewne aspekty filozoficzne, które doskonale wpisują się w ten serial i zdecydowanej większości właśnie to imponuje w Dark, bo nie wszystko musi być łatwe i prostolinijne. Oczywiście, że jak komuś to nie odpowiada, to nie musi oglądać, ludzie mają różne gusta, więc szanuję.
  • Odpowiedz