Wpis z mikrobloga

Hej Mirko chciałem się pochwalić pomysłem na prawie darmowy #powerbank!
Będziemy potrzebować:
- stare/nieużywane/zepsute/dobre baterie laptopowe.
- obudowę powerbanka z aliexpress za 15zł
- opcjonalnie miernik.
- ładowarkę do telefonu #android to chyba każdy ma xD
Otwieramy opakowanie po bateriach z laptopa - tak naprawdę to jest zbiór ogniw 18650 wyjmujemy je, usuwamy wszelkie kable, złączki itd.
Wsadzamy do powerbanka (WAŻNA JEST POLARYZACJA - czyli dziubek plus/ płaskie minus) - można to sprawdzić miernikiem.
Dobrze jest sprawdzić każdą baterię oddzielnie bo jeśli jakaś jest całkiem zepsute to lepiej jej nie wsadzać do powerbanka.
????
Profit! Powerbank WCIUL mAh za 15zł gotowy!


#diy #elektronika #chwalesie #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Niebadzlosiem - Hej Mirko chciałem się pochwalić pomysłem na prawie darmowy #powerban...
źródło: comment_i6a7mybxUBjwxNgCdPzYNhfSnCVAaEkY.jpg
  • 22
Profit! Powerbank WCIUL mAh za 15zł gotowy!

@Niebadzlosiem: przeciętna nowa bateria laptopa ma 4400mAh, a taka używana po kilku latach ciągłej pracy może mieć nawet mniej niż połowę pierwotnej pojemności. Zatem za 15zł dostajesz "powerbanka", którym nie naładujesz nawet w połowie nowego smartfona. Już pomijam fakt, czy ktokolwiek chciałby narażać siebie i swój drogi sprzęt na podłączanie go do takiego druciarstwa ¯\(ツ)_/¯

Za te 20zł na allegro można kupić jakiegoś
@kapuczina_corki_somsiada: Rozebrałem baterię od kumpla asusa takie mają oznaczenia https://secondlifestorage.com/t-LG-LGAAS31865-Cell-Specifications
mam ich 6 czyli 12k+ realnie jak będzie 8/10 będzie spoko :)
Nie wiem czy wiesz ale realny powerbank to to samo tylko z nowych akumulatorków i lepiej spasowane więc nie wiem gdzie tu druciarstwo :)
Za 20zł to kupię max 2000 mah realne. Tutaj będzie lepiej, zresztą skończę ładować to zrobię testy.
6x bateri a Asusa - z 6 letnich
@PanKracy582: Wszystkie 7 jest z jednego #!$%@? zestawu. Więc powinny być w teori równo zużytę.
Masz jakiś pomysł jak szybko sprawdzić które jest najgorsze z nich? Czy zostaje ładować każde oddzielnie i mierzyć?
Za 15 zł lepszego powerbanka nie zrobisz :P
Jeju to moim zdaniem jest dobry pomysł dla kogoś kto ma baterie za friko a większośc osób ma xD
Wystarczy spytać wujka/ciotki/kuzynki/kumpla/kumpeli o starą baterię ..