Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, możecie mi polecić jakiś sprawdzony drapak?
Moje Tofu jest dachowcem, specjalnie duży nie będzie, póki co ma 3 miesiące, ale myślę o wyborze drapaka na dłużej i chcę by był to jednorazowy wydatek.
Co myślicie o drapakach popularnych na allegro? Ktoś z was posiada? Te np z zooplus są 2x droższe.
Nie mam pojęcia czy wybrać coś z leżakiem/siedziskiem, bo z braku laku lub preferencji śpi na łóżku/sofie/parapecie, ale podczas zabawy lubi też się chować.
Budżet max to 300zl.
#koty #pokazkota
Miskaryzu - Hej Mirki, możecie mi polecić jakiś sprawdzony drapak?
Moje Tofu jest da...

źródło: comment_fC5eGRn8wtci5YM4xrSGZgmPIGfXR8Uy.jpg

Pobierz
  • 8
@Miskaryzu: Tanie drapaki z allegro nie bez powodu są tanie. Kup koniecznie coś wyższego, ze słupkami tak rozmieszczonymi, żeby dorosły kot mógł drapać stojąc na tylnych łapach. Dobrze, jeśli będzie to drapak z jakimś hamakiem czy platformą do leżenia. Kot musi mieć miejsce, które będzie wyłącznie jego. Za 200 - 250 zł są fajne wieże na zooplusie.

PS Drapaki się zużywają, to nie jest zakup jednorazowy. Chodzi o sizal, którym są
@Miskaryzu: Można oczywiście wymienić sam sznurek, o ile konstrukcja drapaka na to pozwala, ale musisz wziąć pod uwagę też obicie, które się zużywa, no i samą konstrukcję, która nie jest zbyt trwała. Jak ktoś się uprze, ma narzędzia i trochę zdolności manualnych, to tak naprawdę można samemu zbudować sobie taki drapak. Lepszy niz większość kupnych, bo one nawet nie są ze sklejki, tylko często rurki są plastikowe a półki z jakiejś
@sillygiraffe: Niestety mam dwa lewe kikuty, a z narzędzi to śrubokręt i młotek xd
O obiciu i konstrukcji jakoś nie pomyślałem.
Tak tylko mi się wydaje z tą atrakcyjnością/zabawą, nigdy nie miałem koteła, więc tylko mogłem się domyślać ich interakcji drapakowych.
@Miskaryzu: drapak jest zasadniczo (o ile nie masz metalowych mebli w mieszkaniu) niezbędny. A kot i tak będzie spał tam, gdzie będzie chciał ;) Z rad praktycznych to szukaj takiego drapaka, którego można przymocować do podłogi. Im większy tym lepszy.
@baya: już akurat wczoraj zamówiłem w sklepie poleconym przez kitaq.

Dla tych co by tu może trafili z google, to na podstawie galerii/ich fejsbuka wybrałem model A-n 025H. Jak będzie lipny to edytuje wypowiedź XD