Wpis z mikrobloga

@JakovKarnic: ile CO2 wchłaniamy w tym momencie? jakie mamy możliwości technologiczne wchłaniać CO2? Jestem za cięciem emisji itd. Przestałem jeść mięso ze wględu na środowisko, bardzo był chciał żebyśmy byli neutrali klimatycznie już teraz, ale taka deklaracja to jest ekologiczny populizm liberałów, do których dobierają się zieloni w parlamentach krajowych
  • Odpowiedz
jakie mamy możliwości technologiczne wchłaniać CO2?


@MKULTRA: no nie wiem, możemy wsypać do mórz i oceanów żelazo, azot oraz fosfor (dobra, ten pomysł wydaje się albo ultra głupi albo ultra mądry xD). Może nam się udać zwiększyć wchłanianie CO2 przez naturę.
Możemy postawić na sadzenie lasów, to też spowoduje zatrzymanie CO2 w rosnących drzewach, ale to nie jest super efektywne.

Większą nadzieją jest jednak zmniejszenie emisji. Jeżeli nie będziemy używać paliw
  • Odpowiedz
Możemy postawić na sadzenie lasów, to też spowoduje zatrzymanie CO2


@JakovKarnic: rośliny przyjmują węgiel c12, a my produkujemy c13. Z wysypywaniem czegokolwiek do oceanu bym się wstrzymał, zresztą nie wiadomo czy mamy na tyle zasobów żeby to zrobić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szybki_zuk: frazesy, bo #!$%@? wszyscy to wiedzą kocie. Napisz mi pw kiedy zaczniesz korzystać prywatnie z takich źródeł, bo tak to uprawiasz niechktośizm. Ja pytam o konkretne rozwiązania.
  • Odpowiedz
@MKULTRA: Napisałem to bo w komentarzu zaczałeś wypisywać coś o pochłanianiu, kiedygłównym problemem jest emisja. Jeśli chodziło ci o to, że jest to nie do zrobienia to ja mam podobne zdanie. Ale nie dlatego, że jako ludzkość byśmy nie dali rady bo np. brak technologii. Po prostu społeczeństwa są za mało świadome, rządy patrzą zbyt krótkowzrocznie itd. Tylko czy to znaczy, ze to populizm? Nie, to nadal są słuszne postulaty.
Populizmem
  • Odpowiedz