Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 30/100

Parias - Parias

Wydawnictwo to miało premierę w kwietniu 2011 roku. Projekt Parias jest połączeniem sił trzech znanych raperow, tworzących legendarne wręcz formacje rapowe takie jak Grammatik (Eldo) oraz Molesta Ewenement (Włodi i Pelson). Pariasi jako skład zadebiutowali posyłając diss w stronę Peji pt. Hip-hop vs Peja, który odbił się szerokim echem i narobił jak na tamte czasy duże wyświetlenia na platformie YT. Nie jest to długi album ponieważ dostajemy tylko 12 kawałków - jak na 3 głowy nie jest to aż tak wiele - ale lepiej tak niż krążek wypełnić zapychaczami. Warto wspomnieć również o dość niecodziennej okładce płyty - na której praktycznie słabo widać co to za zespół czy co to za krążek - zrobiona jakby ze zwykłego szarego kartonu - ciężko nawet było zrobić zdjęcie żeby było cokolwiek widać.

Ja osobiście na początku nie mogłem się przekonać do tej płyty, szczególnie odrzucały mnie dość surowe, często mało dźwięczne podkłady (głównie autorstwa DJ Szczura) - ale jak w końcu krążek przebił się przez moją wewnętrzna ścianę zagościł w głowie na dobre. Bardzo podoba mi się połączenie tych trzech na prawdę różnych stylowo raperów. Wszystko ze sobą dobrze współgra - słychać co prawda że Pelson rapowo odstaje trochę od pozostałej dwojki, ale potrafił zapodac na prawdę dobre wersy (vide zwrotka w Drzazgach - dla mnie najlepsza zwrotka na płycie). Osobiście polecam - sam dziś sobie do niej wróciłem po czasie i na prawdę przyjemnie się tego słucha.

Moja ocena: 8/10

#rap #muzyka #polskirap
Pobierz
źródło: comment_1biEd1NSCwxUDgqLm2NvAdVtGKZ3hkSY.jpg
  • 7
@tomkol: o co chodzi z tym krzesłem? Co to za bezsens ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sama wówczas nabiłam sporo odtworzeń na yt, ale w sumie niewiele więcej numerów z tej płyty słyszałam. Dzięki za przypomnienie, wrócę do niej chętnie!
@b-yw-h: sam chętnie słuchałem tego dissa mimo że w tamtych czasach raczej zdecydowanie bliżej było mi do muzyki Ryśka aniżeli Pariasów - choć jak pewnie idzie zauważyć z tego challengu staram się słuchać rapów z różnych biegunów