Wpis z mikrobloga

Sugerowana cena detaliczna Wiedźmina 3 na Switcha to 249,99 zł. CDP poszalało z ceną, ciekawe jak szybko zacznie spadać?


@goomba-pl: Nie ogarniam, to standardowa cena gier na switcha - w tym nawet portów. Ostatnio przy zarzutach tego typu sam odpisywałeś, że portowanie nie jest tanie, cena musi się zwrócić a i jeszcze coś zarobić na tym muszą. Ba przy zarzutach tego typu sporo osób spod #nintendo jeszcze broni tych cen.

A
Nie ogarniam


@Kryspin013: Nie pierwszy i nie ostatni raz.

Ostatnio przy zarzutach tego typu sam odpisywałeś, że portowanie nie jest tanie, cena musi się zwrócić a i jeszcze coś zarobić na tym muszą. A zawartośc wypada genialnie na tle innych switchowych gier - dla porównania wszystkie gry nintendo mają tylko folię, okłądkę, pudełko i kartridż.


@Kryspin013: Wszystko się zgadza tylko brakuje mi tu zwykłej, tańszej wersji bez gadżetów.
@GIBbeer:

Nintendo jest na tyle #!$%@? i niedorobione, że gównogierki rodem z telefonu sprzedają w kosmicznej cenie,


Dosyć populistyczne hasełka. Gry nintendo sa drogie ale gry nintendo jakościowo są świetne i tam rzadko kiedy jest się do czego przyczepić. Co do innych gierek to większość indyków jest wystawiana w takiej samej cenie jak na pc. Androidówek też trochę wpadło, widziałem że były w miarę tanie ale nie interesują mnie tego typu
patrząc na ceny gier na Switcha, szybko to nie nastąpi i dlatego wciąż nie chce tej konsoli kupić


@Ranndolf @ZmutowanaFrytkownica: Tak zazwyczaj jest tylko przy gierkach nintendo albo przy jakiś uber hipsterkich tutułach, które są rzadkie do kupienia jak Cave Story. Raczej wiedźmin stanieje ale pytanie jest jak długo będzie trzymał cenę. Podejrzewam, że wydanie wieśka na switcha będzie jedną z lepszych decyzji cpdu o ile tego nie skopią.

@goomba-pl:
co nie zmienia faktu, że ceny gier oraz samego sprzętu szybko mnie odstraszają, gdy myślę o zakupie tej konsoli. Za każdym razem jak przychodzi mi ta myśl, a ostatnio jest to nawet często, wchodzę na ceneo, patrzę na cenę i mi przechodzi t(ツ)_/¯ Dziękuje Pan Nintendo.


@ZmutowanaFrytkownica: Nie wszystko zależy bezpośrednio od Nintendo. A co do gier na switchu też zdarzają się niezłe promo.
@Kryspin013: nie do końca - Dead Cells nie tanieje, Skyrim miał kilka drobnych obniżek, ale wciąż mocno trzyma cenę, Diablo III też ciągle nie chce tanieć, Doom, Wolf... chyba większość dużych tytułów mocno trzyma cenę ( nie licząc kilku krótkich promocji gdzie cena spada o 30-40 zeta)
Dead Cells nie tanieje,


@Ranndolf: Zgodzę się i też mnie to dziwi ale zauważyłem, że te kilka najbardziej hypowanych gier indie rzadko tanieje. No i z dead cells jest dosyć dziwny motyw bo to jest praktycznie indyk robiony przez bardzo małe studio (teraz nie wiem, czy przypadkiem nie jednoosowobwe), który nagle został wydany w pudełku i to na dużą część platform.

Diablo III


Po pierwsze Blizord. Po drugie było w promo
@Kryspin013: wiem, ze było w promo na amazonie - ja sam swoją sztukę wyhaczyłem krótko po premierze w Mediaexpert za 170 (gdzie wszędzie były za 240), ale to tylko krótkie promocje, stała cena tych gier jakoś niezbyt chce spaść ;)

A co do Dead Cells, to uważam, że ta gra jest warta każdej złotówki i sam sobie zakupiłem fizyczne wydanie, ale wciąż jest to jedna z wielu gier które na switcha
@Ranndolf: obecnie normalna cena Diabolo III to 150 zł więc spadała.

A co do Dead Cells, to uważam, że ta gra jest warta każdej złotówki i sam sobie


No i masz odpowiedź czemu tyle kosztuje i czemu nie spada. Widocznie za dużo osób uważa że "gra jest warta każdej złotówki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: 150? Jakoś ciężko mi znaleźć nówkę za mniej niż 190 zł ;) Ale to i tak spoko spadek, bo początkowa cena sugerowana przez dystrybutora to 249, teraz jakieś 199 - ale to zawsze 50 zł spadku