Wpis z mikrobloga

Hejo miski. Jest tu ktoś, kto zna się na FPGA? Zakupiłam sobie układ Spartan6 XC6SLX9 i w jakichś notach od firmy Mimas jest zaznaczone, że na USB da się to zgrać na płytkę, jednak po dalszym przeszukaniu internetu okazuje się, że muszę mieć specjalny programator/kabel z Xilinxa. Ktoś z Was ma może na sprzedaż albo wie jak inaczej zaprogramować płytkę za pomocą usb, przejścia na jtag?
#fpga #elektronika
  • 17
@wypokowy_expert: mądry Polak po szkodzie. Nie mam samego procka, mam całą płytkę Mimas. Tylko do tego jest jakiś programator, o czym dowiedziałam się w trakcie używania ISE, jako że nie było na botlandzie w sprzedaży programatora, a w 'instrukcji obsługi' było aż jedno zdanie w połowie o tym, że ma być specjalny XILNIX Cable.
@adamant_axe: robiłam krok po kroku wedle instrukcji mimas na stronie Numato. Ale zerknę, bo w ise jest tryb jtag, zgodnie z instrukcją, a być może mam innego użyć tam. Pierwszy raz z fpga i tyle zagmatwania ()
@wypokowy_expert: dzięki kolego sprawdzę to. Myślałam że to jest tylko do jakiejś wstępnej konfiguracji płytki, nie wiedziałam, że to przez to się właśnie wgrywa. Używałam tego ale tylko po instalacji jakoś. Dziękuję ślicznie za pomoc.
Mam tę samą płytkę. Nie potrzebujesz kabla JTAG żeby wgrać bitstream do FPGA. W zasadzie nie powinnaś tego robić z poziomu ISE. W ISE potrzebujesz tylko, żeby zaznaczyć, żeby podczas "Generate programming file" został wygenerowany plik binarny (*.bin) a potem wrzucasz ten plik do FPGA przez USB za pomocą programu który możesz pobrać ze strony Numato.