Wpis z mikrobloga

  • 0
Mieszkam w Polsce wyplate bede dostawal w euro jak to najlepiej rozwiazac?
Pieniadze będę chcial wydawac w zlotowkach u nas w kraju.
Mam konto w #revolut podac je pracodawcy i później z revolut robic przelew do #ing?
Czy zalozyc konto walutowe w #ing i tam z konta na konto ing przelewac pieniądze?
  • 15
  • Odpowiedz
@UjekF zakładasz konto ROR w ING i robisz co chcesz, wypłacasz w ojro albo w cbl. Z tym że w ojro raczej tylko w banku, ponieważ rzadko który bankomat ma ojro. Często warto wypłacić w ojro i iść do kantoru bo jest korzystniejszy kurs, ostatnio na 1ke różnice miałem 80cbl.
  • Odpowiedz
@UjekF: szczerze to polecam PKO BP, zaloz sobie ROR w pln i walutowe w euro. Potem mozesz wymieniac u nich. Ich kantor ma kursy o 1gr roznicy zazwyczaj niz revolut, wiec nie oplaca sie przelewac.

Ja bym nie ryzykowal przelewu wyplaty w revo, bo zdarza sie, ze blokuja konto i jestes bez kasy na dlugo. Potrafia ponad miesiac blokowac nawet.

Jak Ci w PKO kurs nie pasuje to mozesz wysylac potem
  • Odpowiedz
@UjekF: Ja bym tam miał konto walutowe w polskim banku i wymieniał co jakiś czas partiami na złotówki w jakimś internetowym kantorze na rachunek w PLN. Kurs wymiany na pewno lepszy niż ten co oferuje bank. A i wymienić możesz kiedy sam chcesz i jaką wartość chcesz (czyt. Kiedy kurs euro dobrze stoi).
  • Odpowiedz
@UjekF: przyjmujesz w ojro na revolut, przewalutowujesz kiedy chcesz po dobrym kursie na PLN, przewalasz do polskiego banku

Zazwyczaj przelewy z Revolut idą do polskiego banku okolo 1 dzień (w praktyce wygląda to tak że idą zgodnie z sesjami elixir bo mają w polskim banku konto)

Revolut ma na darmowym koncie 20k PLN miesięcznie transakcji wiec powinieneś się wyrobić.

Gorzej może być potem ze skarbówką, może się okazać że będziesz musiał
  • Odpowiedz