Wpis z mikrobloga

Mówi się, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować trzy wypłaty. A jaką część wypłaty powinny kosztować buty? Wydaje mi się, że około 10%. Jak myślicie, to dużo czy mało? Mirki i mirabelki, piszcie w komentarzach, w jak drogich butach chodzicie (nie chodzi mi o ich cenę w złotówkach, lecz jako procent waszej miesięcznej wypłaty).

Najdroższe buty, jakie kupiłem, kosztowały 200 zł. Było to kilka lat temu, gdy pracowałem w gównorobocie na produkcji i zarabiałem około 1000-1200 zł na rękę. Były one więc stosunkowo drogie, bo było to około 16-20% mojego miesięcznego wynagrodzenia.

Obecnie zarabiam 3200 zł na rękę i chodzę w butach za 160 zł. Buty są więc relatywnie tanie, bo ich cena to tylko 5% moich miesięcznych zarobków. Czy powinienem chodzić w droższych? Np. takich za 320 zł?

Minimalne wynagrodzenie: 2250 zł brutto (1633,78 zł netto). Średnie wynagrodzenie w kwietniu: 5186,12 zł brutto (3680,34 zł netto).

#kiciochpyta #pytanie #moda #modameska #modadamska #streetwear #buty #obuwie #zarobki #budzetdomowy
wyjzprz2 - Mówi się, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować trzy wypłaty. A ja...

źródło: comment_37kdmoMZX6zmrHKWaUx0YsTzPIMtzcGz.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@wyjzprz2 Nie to jest ważne, chodź w tym co chcesz i co twoim zdaniem do ciebie pasuje. Ja łażę w butach za 5 stów, mam kilka par, i tańszych na nogę nie włożę, chyba, że są fajne i po promce. Ja akurat muszę mieć pewien standard, bo taką mam bajkę. A jeśli ktoś chodzi w butach z CCC za 8 dych? Spoko. Tak jakby żyjemy w wolnym kraju, a jeśli się
  • Odpowiedz
Co ma do tego wynagrodzenie?


@gefallenerubermensch: Moim zdaniem dużo. Dla zarabiającego minimalną 500 zł to prawie 1/3 wypłaty, a dla #programista15k tylko 1/30. Przecież poza butami trzeba jeszcze kupić jedzenie, paliwo do samochodu, opłacić mieszkanie, telefon, internet, itd.

1633,78 zł miesięcznie to 9,72 zł/h. Na buty za 500 zł trzeba pracować 51 godzin, czyli ponad 6
  • Odpowiedz
@wyjzprz2: W LPP (Cropp, House, Reserved) kupisz buty na wyprzedażach po 70-100 zł. Ja sobie wczoraj zamówiłem takie: https://www.cropp.com/pl/pl/chlopak/kolekcja/acc/buty/UT499-00X/men-s-sneakers
Generalnie raczej poza wyprzedażami nie kupuję.

Bardziej od ceny ważniejsze jest, jak but wygląda i czy do Ciebie pasuje. Nie ma tak, że jak but jest droższy, to jest "uniwersalnie" ładny. Niestety trzeba trochę czasu poświęcić w przymierzalni, żeby dostrzec, co na Tobie dobrze leży - i to się tyczy zarówno
  • Odpowiedz
  • 0
@wyjzprz2 nie pracuje ale nie kupiłem butów powyżej 400 zł. W sumie to wszystkie buty kupiłem z promocji z 700 na 350 czy 600 za 250. Głównie są to luźne sneakersy ale każde buty kupuje w sporej promocji. Np. moje timberlandy 6 premium które są najlepszymibutami na zimę kupiłem za niecałe 300 ziko 800 ale to w sumie kupione miesiąc temu.
  • Odpowiedz