Wpis z mikrobloga

Ja jebix, na fb izraelskiej federacji pod postem z pomnikiem upamiętniającym powstanie w getcie już pojawiły się polaczki (nie lubię za bardzo tego słowa, ale tutaj świetnie pasuje) pie*dolący o fałszowaniu historii itp. O ile na Twitterze faktycznie źle określili powstanie w getcie, to na fb jest wszystko OK. Jak dałem treść posta do translatora wychodzi:

Zakończy się jutro wieczorem, a upamiętnienie pomnika w getcie warszawskimjest zwycięstwem nas wszystkich. Razem, pamiętajcie, cześć, zobowiązujcie się nigdy nie zapomnieć. Pokaz jedności, który daje nam wszelką siłę i wiarę dla każdej przeszkody


Czyli upamiętnienie zabitych rodaków to fałszowanie historii xD

Wracając do Twittera, patrząc na komentarze żenadometr mi #!$%@?ło. Wystarczyło zwrócić uwagę na błąd (tak jak np. zrobiło to muzeum obozu w Auschwitz) lub nawet pokazać artykuł o pomniku na Wikipedii by udowodnić błąd jaki pojawił się w tweecie. Zamiast tego postanowili zrobić inbę jakby piłkarze jasno powiedzieli że Polacy odpowiadają za Holokaust. To tym bardziej śmieszne, bo w tej reprezentacji nie wszyscy są Żydami, nawet ich sam kapitan, któremu notabene też się oberwało że śmiał coś wspomnieć o zagładzie. No bo przecież tylko w kraju faktycznych sprawców można o tym wspomnieć, bo jak wspomni gdzie indziej, to znaczy że zarzuca udział krajowi, w którym się znajduje xD Dużo ludzi śmieje się z Żydów, że doszukują się w byle czym antysemityzmu, a odnoszę wrażenie że niektórzy się od nich nie różnią i zwyczajny błąd doprowadza ich do szewskiej pasji, co dowodem są komentarze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#neuropa #4konserwy #pilkanozna #bekazpodludzi
  • 5