Wpis z mikrobloga

Wielkie dzięki dla @Pustulka , polecam tego użytkownika ( ͡º ͜ʖ͡º) Dzięki niemu zrezygnowałem z zakupu poleasingowego, starszego modelu i upolowałem na niemieckim ebayu Della E6440. Komputer w oryginalnej konfiguracji i5-4310M/4GB/320GB/HDMI. Dysk zmieniony już na 500GB SSD, czekam na kolejne 4GB ramu. Nawet trafiła mi się wersja z EC 34mm, gdzie można włożyć na przykład kontroler USB 3.0.

Dostęp do wszystkich podzespołów jest banalny - w zasadzie zdejmuje się tylko dolną płytę, do dysku jest jeszcze łatwiejszy, bo wystarczy wykręcić dwie śrubki. Napęd można zastąpić kieszenią na drugi dysk. Jak będę wymieniał ram to dam też nową pastę termoprzewodzącą.

Cena? 110€ + 10€ przesyłka + 60€ SSD + 20€ za ram.

Wady? Bateria trzyma tylko lekko ponad godzinę, rozważę regenerację lub zakup nowego ogniwa. Ponieważ jest to "pełnoprawny" i5, a nie culv wydajnościowo dotrzymuje kroku niższym modelom współczesnych i5, ale zużywa też więcej energii. Klawiatura jest niemiecka, co mi nie przeszkadza bo i tak piszę bezwzrokowo.

Podsumowując - mam w domu czteroletniego Acera, który wówczas wcale najniższą półką cenową nie był. Stan tego komputera woła o pomstę do nieba - powycierana obudowa, kilka śrubek z obudowy samoistnie po prostu wyleciało, przy składaniu ekranu widać, że zawiasy "naciskają" na LCD. Następny komputer to na bank będzie używana biznesówka. Nowe laptopy w granicach 500-600€ nie dość, że nie powalają wydajnością to są z z tragicznej jakości materiałów.

#laptopy #komputery #szukamlaptopa
geuze - Wielkie dzięki dla @Pustulka , polecam tego użytkownika ( ͡º ͜ʖ͡º) Dzięki nie...

źródło: comment_59bisCh8m5Jl77zbrBjEZFjLZMFRMlnm.jpg

Pobierz
  • 4
@Ator: też wolę większe płytki, w Acerze jest trochę lepsza, ale nie można mieć wszystkiego w pięcioletnim, używanym komputerze ¯\_(ツ)_/¯ Do pracy z tekstem jest jeszcze trackpad, mega wygodne. Najważniejsze, że jest już przewijanie dwoma palcami, żeby lurkować wykop.

Chyba spróbuję coś podobnego rodzicom upolować, wsadzę im tam nawet mniejszy dysk, ale SSD i będą zadowoleni, żeby sobie coś sprawdzić czy pooglądać zdjęcia. W ogóle SSD to prawdziwa rewolucja, jakbym napęd
@geuze przejście na SSD to był chyba największy szok w moim przypadku jeżeli chodzi o komputery. Nagle okazuje się że przeciętny laptop potrafi wystartować system w kilka sekund.

No i rzeczywiście protipem jest kupno starszego laptopa z klasy biznesowej. Materiały premium (np u mnie stop magnezowy), pierdylion wejść (4 wejścia USB w malutkim laptopie) i łatwość otwarcia obudowy (pod spodem mam wielką pokrywę którą otwiera się bez rozkręcania i masz dostęp do