Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cocamide: silnik nie ma siły bo to dziadowskie bez przełożenia i gubi kroki

A) zwiększ prąd silnika o ile jeszcze temperatura jest spoko
B) wolniej drukuj (chociaż jak już i tak jest wolno to zignoruj)
C) wymień extruder na taki z przełożeniem, np Titan extruder

Możesz jeszcze próbować zmniejszyć opór wtlaczania np zwiększając temp jak masz za mała i inne tego typu manewry

Edit jeśli pierwsza warstwa to za mocno docisniete
@spayk: @SanFable:
przy pierwszej warstwie jest dobrze "strzelanie" pojawia się sporo później i trwa cyklicznie aż do końca wydruku

A) zwiększ prąd silnika o ile jeszcze temperatura jest spoko

jak to zrobić ? dziś wgrałem marlin 2.0

B) wolniej drukuj (chociaż jak już i tak jest wolno to zignoruj)

spróbuję

C) wymień extruder na taki z przełożeniem, np Titan extruder


możliwe że rozwiąże to problem ale czemu innym nie strzela?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocamide: nie wiem jaką tam masz płytkę, ale zazwyczaj na sterowniku silnika trzeba troszkę podkręcić

A innym nie strzela bo mogą mieć mniej docisniety filament albo jeszcze im nie strzela, ogólnie tego typu extruder to syf
nie wiem jaką tam masz płytkę, ale zazwyczaj na sterowniku silnika trzeba troszkę podkręcić

@SanFable: w jaki sposób podkręcić? coś w w stylu potencjometru na pcb?

ogólnie tego typu extruder to syf

czego się spodziewać w drukarce za 600-700 PLN, ten który poleciłeś to połowa tej ceny (ʘʘ)

ogólnie nie widzę korelacji między tym strzelaniem a jakością wydruku więc wydawanie 3 baniek na extruder raczej opada
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocamide: AliExpress, parę dyszek... Od e3d to głowica też kosztuje pół drukarki :D

@kalectwo: trzeba wiedzieć co się robi, a do spalenia silnika jest daaaleko, zależy jaka obecnie ma temperaturę i czy można coś tam podnieść, silnik może być nawet 1.7A, kwestia czy jest letni, ciepły podczas drukowania czy dobija do ponad 60 stopni....
@tomszczyk: miałeś rację, nawet nie dawałem 220 tylko 205 i już nie strzela. Dzięki za radę !

@Einaudi: szkło ale to nie ma znaczenia

@FlameRunner:

Ender-3? A głowica poprawiona / naprawiona?

tak ender 3, szpara zlikwidowana w sumie to dzięki tobie się o tym dowiedziałem bo pisałeś o tym pod jakimś wpisem na tagu
szpara zlikwidowana


@cocamide: Ona zaraz wróci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Doczytaj tamten wątek do końca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak 205°C rozwiązało sprawę, to na razie drukuj i tyle. 205°C to rozsądna temperatura do druku z PLA.
@cocamide: ma znaczenie. Duze wydruki potrafia odksztalcic podkladke przez skurcz (wydruk minimalnie idze do gory). Przez to ekstruder ma mniej miejsca na wypchanie filamentu stad moze pojawic sie problem.