Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dzieciaki z przedszkola w wieku 3-4lata mają jechać na jakąś wycieczke 50 km. Szwagier, jako że jedzie jego córka zadzwonił wczoraj do GiTD żeby sprawdzili stan techniczny autokaru przed wyjazdem i poinformował o tym fakcie dyrektorkę w przedszkolu. Powiedziała mu że jest nienormalny i jeszcze przedszkolanki z ryjem się zleciały, że jak przez niego autokar dzis nie odjedzie to będzie miał problemy. I teksty typu, że dzwoniła do kierowcy i ją zapewnił że auto jest sprawne bo Pan Staszek tak mowi. A z tego co ostatnio ktoś zglaszał to w autobusie ponoc nie ma pasów nawet. Ciekawy jestem jak przejdzie kontrola i czy Pan Staszek w ogóle się pojawi. Dam znać jak tylko czegoś sie dowiem. #patologiazmiasta #janusze
  • 204
  • Odpowiedz
Często płyn hamulcowy w układach pneumatycznych jest stosowany do sterowania sprzęgłem.


@AlezWieje: Grubo. Płyn hamulcowy w układzie sprzęgła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzę, że się znasz i wiesz, że w układach sprzęgła jest płyn hydrauliczny.
  • Odpowiedz
@ja_noz: Masz wyobrażenia PRL’owskie, autokary w przeciwieństwie do aut osobowych odpowiadają za kilkadziesiąt osób i nawet przy dużych znajomościach tego tak nie załatwisz, bo stacja tez w pewnym sensie za to odpowiada, wiec nikt nie da Ci pieczątki bez oględzin. W każdym razie, wg Ciebie policjant na parkingu lepiej sprawdzi stan techniczny ?
  • Odpowiedz
Szwagier, jako że jedzie jego córka


@adam-photolive: i wierzysz w zarzutki szwagra xD nauczyciele sami muszą wezwać policję albo itd zeby sprawdzili autobus, nie wierzę że tego nie zrobili chyba ze to jakies prywatne gowno przedszkole.
  • Odpowiedz
@makafaka: Ale policjant sprawdzi ten dowód rejestracyjny i inne podstawowe rzeczy, łącznie ze stanem trzeźwości kierowcy. Nawet te małe rzeczy mogą zapobiec jakiejś tragedii. Nadal uważam, że warto sprawdzać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@adam-photolive:

będzie miał problemy

"Panie bagietmajster, bo ten typ zgłosił nas na kontrolę i bombelki nie mogą jechać na wycieczkę bo autokar jej nie przeszedł" "Panie najwyższy sędzio, szkoła musiała oddawać za wycieczkę/zamawiać inny autokar i poniosła koszta, wnoszę o najwyższy wymiar kary"
Tak będzie xD
  • Odpowiedz
@Orbita500: jeśli układ jest czysto pneumatyczny to działa to właśnie w ten sposób, w zaciskach umieszczone są pakiety sprężyn talerzowych i to one wywołują ten nacisk który niwelowany jest przez ciśnienie powietrza. Druga wersja to układ w którym w pompie hamulcowej umieszczona jest gumowa membrana, powietrze wywiera na nią nacisk, porusza to tłoczyskiem i dalej medium jest już płyn hamulcowy który normalnie leci do zacisków. Rozwiązanie archaiczne ale gdzieniegdzie jeszcze można
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@adam-photolive: a pozniej płacz jak wypadek i teksty "ktoz mógł przewidziec" albo "bozia ma nowe aniolki". A ta #!$%@? za grozby karalne to było poinformowac o ewentualnej odpowiedzialności prawnej. Mentalne i intelektuane bagno
  • Odpowiedz
@AlezWieje: To, że stosuje się w niektórych układach hydraulicznych płyn hamulcowy nie znaczy, że nie należy stosować poprawnego nazewnictwa.

Kształcę się całe życie, mimo że od ponad dwudziestu lat nie robię mechaniki samochodowej. Za to wielokrotnie pouczałem i douczałem mechaników, którzy nie do końca wiedzieli jak działa coś, co naprawiają i nie potrafili szybko i poprawnie zdiagnozować usterek.
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: nie szkoła, organizacja. Kierowca i zarazem "pan prezes" powiedział że się na niego zmówiliśmy i że on nas pozwie do sądu. I pojechał ¯_(ツ)_/¯
Wiesz, byliśmy w sytuacji gdzie dzieciaki były najważniejsze, więc stanęliśmy na głowie, obdzwoniliśmy wszystkich, zalatwilismy firmę która przewiozła nas za podwójną kwotę, a faktura została przesłana do tamtego "pana prezesa". Jak się finansowo sytuacja skończyła: nie wiem. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@StaryWedrowiec: Mówimy od samego początku o układzie hamulcowym w autobusie gdzie się taki płyn właśnie stosuje - jest to ciecz hydrauliczna spełniająca wymagania normy DOT w związku z tym że w obu układach występuje to samo medium robocze. Jeśli rozmawialibyśmy o siłowniku wysięgnika koparki to oczywiście że tam medium to nie płyn hamulcowy tylko ciecz hydrauliczna - inna, spełniająca znowu zupełnie inne wymagania czy to pod kątem lepkości dynamicznej, kinematycznej, gęstości
  • Odpowiedz
@adam-photolive: mam znajomego kierowcę autobusu, zazwyczaj śmiga wypasioną Setrą. Opowiadał, że ostatnio jak wiózł wycieczkę i policja go kontrolowała to policjant tylko obszedł autobus z każdej strony i powiedział do kierowcy: "-#!$%@? przecież nic nie stwierdzę"

I w sumie powiedział prawdę, zwykły policjant za wiele nie stwierdzi na temat stanu technicznego chyba, że autobus to totalny paździerz, który się sypie w oczach a przy nowszych to ciężko nawet zajrzeć gdzieś. Najlepiej
  • Odpowiedz