Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dzieciaki z przedszkola w wieku 3-4lata mają jechać na jakąś wycieczke 50 km. Szwagier, jako że jedzie jego córka zadzwonił wczoraj do GiTD żeby sprawdzili stan techniczny autokaru przed wyjazdem i poinformował o tym fakcie dyrektorkę w przedszkolu. Powiedziała mu że jest nienormalny i jeszcze przedszkolanki z ryjem się zleciały, że jak przez niego autokar dzis nie odjedzie to będzie miał problemy. I teksty typu, że dzwoniła do kierowcy i ją zapewnił że auto jest sprawne bo Pan Staszek tak mowi. A z tego co ostatnio ktoś zglaszał to w autobusie ponoc nie ma pasów nawet. Ciekawy jestem jak przejdzie kontrola i czy Pan Staszek w ogóle się pojawi. Dam znać jak tylko czegoś sie dowiem. #patologiazmiasta #janusze
  • 204
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: Zanim zaczniesz kogoś wyzywać to sam usuń konto. Często płyn hamulcowy w układach pneumatycznych jest stosowany do sterowania sprzęgłem. Pneumatyka wtedy wspomaga po prostu kierowcę wywierając nacisk na membranę siłownika. O tym ze istnieją układy hamulcowe pneumatyczne gdzie wykorzystywany jest płyn hamulcowy to już nawet nie wspominam, ale polecam sobie doczytać. Bodajze niektóre stare scanie na przykład miały coś takiego. W wielu maszynach budowlanych jest również taki patent ale
  • Odpowiedz
@Kubul u moich dzieci też dyrektorka wzywała policję do kontroli autokaru bo zdarzyło się, że przyjechały trzy radiowozy bo rodzice dzwonili wcześniej ;) Ale fakt, raz autokar zmieniono. Wszystko było ok tylko przeglądu nie miał ważnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@antkowa: No to kiepsko było załatwiane jak sama szkoła organizowała inny autobus. Jak ostatnio u mnie w mieście policja przetrzymała autobus z wycieczką bo autokar miał zły stan techniczny to firma busowa sama ściągała drugą na ich własny koszt.
  • Odpowiedz
@adam-photolive: @Kubul: @Koloses: Z jednej strony to ma sens, natomiast z drugiej jest to bezsensowne, ponieważ co jest w stanie sprawdzić policjant na parkingu przed szkoła ? Śmieją się z tego zarówno kierowcy jak i policjanci, bo poza lampkami i oponami nie sa w stanu sprawdzić rzeczy, które faktycznie odpowiadają za bezpieczeństwo tj. układu hamulcowego i zawieszenia. Autobusy przechodzą przegląd techniczny na stacjach diagnostycznych nie co
  • Odpowiedz
@AlezWieje: CO prawda nie jestem mocno w temacie, ale przypadkiem autokary nie mają tak, że rozszczelniony układ powoduje zaciśnięcie hamulca? tzn, odwrotnie niż w samochodach w układzie musi być ciśnienie aby szczęki się nie zaciskały?
  • Odpowiedz