Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 23/100

KęKę - Nowe rzeczy

Drugi solowy album radomskiego rapera wydany w marcu 2015 roku. Krążek odniósł duży komercyjny sukces osiągając status platynowej płyty. Bezkompromisowość w tekstach, oryginalny i wyrazisty styl, a przede wszystkim odczuwalny luz - to wszystko definiowało tę plytę. Po bardzo dobrych Takich rzeczach KęKę umocnił swoją pozycję na polskiej scenie rapowej.

Osobiście zawsze najbardziej KęKę szanowałem za ten luz - za nie silenie się na jakieś inteligenckie teksty tylko wylewanie z siebie w raczej dość prosty sposób odczuć. Wielu zarzucało raperowi częstochowskie rymy czy niezbyt wyszukane flow - dla mnie to wszystko było raczej zaletą, bo czuć było w tym zajebistą pasje. KęKę fajnie leci na bicie, mimo że technicznie można mu co nieco zarzucić, ale jego charyzma na krążku przyćmiewa pewne ewentualne niedociągnięcia. Dla mnie album jest świetny, a singiel #!$%@? chyba na stałe wpisał się do kanonu polskiej muzyki rap. Polecam sprawdzić lub przypomnieć sobie ten album, bo już chyba takiego Pietrka nie usłyszymy

Moja ocena: 8,5/10

P.S. rzutem na taśmę zdążyłem dzisiaj z kolejnym odcinkiem challengu

#rap #muzyka #polskirap
Pobierz tomkol - #100polskichrapowychplytchallenge 23/100

KęKę - Nowe rzeczy

Drugi solo...
źródło: comment_ImuhCIUqHJ6xLwvaboM4J4BNKziDdZ6I.jpg